Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Rolnicy protestują dalej

W Porosłach trwa blokada prowadzącej do Białymstoku drogi krajowej nr 8. Z przekazywanych przez policję informacji wynika, że część rolników biorących w niej udział ma przejechać w kierunku prowadzącej w kierunku Wysokiego Mazowieckiego drogi wojewódzkiej nr 678, którą to w kierunku Warszawy mają jechać ciągnikami rolnicy blokujący od ponad tygodnia drogę krajową nr 19 w okolicach Zabłudowa. Tymczasem na najbliższy piątek zapowiedziano kolejną blokadę drogi w okolic Łomży - tym razem w Śniadowie.

Protest w Śniadowie organizuje Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łomży. Wczoraj w urzędzie gminy w Śniadowie został złożony wniosek na pozwolenie na organizację protestu. Rolnicy mają się zebrać na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka z ulicą Ostrołęcką o godzinie 11. Jak przekazują organizatorzy celem zgromadzenia jest wyrażenie niezadowolenia z braku działań Rządu, a szczególnie Ministra Rolnictwa na nurtujące nas rolników problemy: brak rekompensat za likwidowane kwoty mleczne, odszkodowania za straty wyrządzone przez dziki, dramatyczna sytuacja finansowa hodowców trzody chlewnej, niedostateczne działania strony rządowej w związku z embargiem na płody rolne do Rosji.

Blokada drogi przez Śniadowo ma potrwać 5 godzin.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę