Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Cytologia – badanie, którego nie wolno lekceważyć

Cytologia jest niezwykle cennym badaniem w profilaktyce i diagnostyce raka szyjki macicy. Pozwala wykryć nie tylko stany zapalne i określić ich przyczynę, ale także uchwycić wczesne zmiany nowotworowe, kiedy nie powodują one żadnych dolegliwości i – co najistotniejsze – kiedy są całkowicie uleczalne. W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży cytologię można wykonać min. w ramach bezpłatnego programu profilaktyki raka szyjki macicy. Program skierowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat, które w ostatnich 3 latach nie wykonywały cytologii.

Nieprawidłowy wynik cytologii może być źródłem lęku i stresu. Nie należy jednak wpadać w panikę, gdyż rak szyjki macicy (RSM) nie rozwija się z dnia na dzień. Od stwierdzenia zmian do rozwoju raka inwazyjnego mija 3–10 lat. Jeśli kobieta systematycznie wykonuje badania cytologiczne uniknie inwazyjnej choroby nowotworowej.

Od stycznia Poradnia Ginekologiczno-Położnicza Szpitala Wojewódzkiego w Łomży mieści się w nowym, wyremontowanym pomieszczeniu na parterze budynku przy Alei Piłsudskiego 11. Lekarze specjaliści świadczą bezpłatne usługi w zakresie opieki ginekologiczno-położniczej wszystkim kobietom ubezpieczonym w NFZ. W celu ułatwienia dostępu  pacjentkom do lekarza w środy poradnia pracuje do godziny 18.00.

Rejestracja telefoniczna: 86 4733361

Na darmowe badania cytologiczne ni jest potrzebne skierowanie od lekarza. Do poradni pacjentki winny zgłaszać się z dokumentem tożsamości zawierającym PESEL.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę