Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mieszkańcy czują się bezpiecznie...

Główne zdjęcie
Podinsp. Jacek Adamski, komendant miejski policji w Łomży

W Łomży i okolic robi się coraz bezpieczniej - wynika z danych policji. Przez cały ubiegły rok policjanci z KMP w Łomży wszczęli 1884 postępowań czyli o 9% mniej niż w 2013 roku. W jeszcze większym stopniu spadała liczba najbardziej dokuczliwych społecznie 7 kategorii przestępstw kryminalnych. Mniej było przede wszystkim uszkodzeń mienia i kradzieży z włamaniem, ale więcej bójek i pobić, uszkodzeń ciała oraz kradzieży samochodów.

Ze statystyk policji wynika, że przestępczość spada, a wykrywalność rośnie. Znacząco – o 13 % - zmniejszyła liczba tzw. wszczynany postępowań  w najbardziej dokuczliwych społecznie 7 kategoriach przestępstw kryminalnych. W ubiegłym roku w sumie w mieście i najbliższej okolicy było 816. Wykrywalność sprawców tych przestępstw wyniosła 39,3 % - co też jest znacznie – o 4,6% lepszym wynikiem niż w 2013 roku.
Zagłębiając się w szczegóły ujawnianych przez policję danych wynika, że ogólne spadki wynikają przede wszystkim ze znacznego zmniejszenia się w porównaniu z 2013 roku liczby kradzieży z włamaniem z 241 na 167 oraz uszkodzeń mienia z 218 na 168. O 3% spadał też liczba „zwykłych” kradzieży z 389 na 378.
- Choć liczba przestępstw kradzieży z włamaniem spada, to w dalszym ciągu mamy z tym duży problem – mówi podinsp. Jacek Adamski, komendant miejski policji w Łomży nawiązując do serii kradzieży o jakich informowali się forumowicze z 4lomza.pl. - Apelujemy o sąsiedzką czujność i dziękujemy, za nią bo także dzięki informacjom od mieszkańców w ostatni weekend udało nam się zatrzymać pięciu sprawców takich kradzieży.  
Z kradzieży od ogólnych tendencji spadkowych odbiegają kradzieże samochodów. Tych w 2014 roku było w Łomży aż 26 czyli dwa i pół raza więcej niż w 2013 roku. Niestety przy okazji znacząco z 23% do 12,5% spadała wykrywalność sprawców tego typu przestępstw.
W 2014 roku w stosunku do 2013 roku  spadła liczb rozbojów z 37 na 28, ale wzrosły liczby zgłoszonych policji bójek i pobić z 22 na 33, oraz liczba uszkodzeń ciała z 35 na 45.
- 77% mieszkańców regionu dobrze ocenia prace policji i tyle samo uważa, że jest ona skuteczna, a 84% twierdzi, że bezpiecznie jest w miejscu zamieszkania – cieszy się komendant Adamski, powołując się na wyniki badań opinii publicznej w województwie podlaskim.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę