Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

PPŁ będzie większy?

Główne zdjęcie
Park Przemysłowy Łomża

Ku końcowi zbliża się budowa Inkubatora Przedsiębiorczości czyli biurowca Parku Przemysłowego Łomża przy ul. Sikorskiego. Właśnie wyłoniono firmę, która za ponad 1,2 mln zł ma dostarczyć tu meble, ogłoszono także przetarg – jak się ocenia kosztowniejszy - na dostawę m.in. komputerów, oprogramowania i wyposażenie serwerowni. W sumie cała inwestycja ma pochłonąć około 18,5 mln zł przy czym niespełna 7,5 mln zł to dotacja unijna. Od początku zasadność wydatkowania tak wielkich pieniędzy wzbudzała wiele kontrowersji. Teraz okazuje się, że władze tej miejskiej spółki już przymierzają się, kolejnego etapu rozbudowy. Właśnie zamówiono „koncepcję rozbudowy”, której przedmiotem jest „budowa i wyposażenie Centrum Produkcyjno- Logistycznego”.

Centrum Produkcyjno- Logistycznego miałoby powstać na bazie dziś zajmowanych dawnych warsztatów szkoły drzewnej.
„Celem koncepcji jest przede wszystkim wybór najbardziej korzystnego ekonomicznie wariantu stworzenia Centrum Produkcyjno-Logistycznego poprzez adaptację i rozbudowę istniejących obiektów PPŁ lub ich zburzenia i budowy CPL od podstaw” - czytamy w opisie do ogłoszenie jakie w połowie stycznia opublikował prezes PPŁ Andrzej Kiełczewski.  - „CPL ma pełnić rolę modułowego obiektu o funkcjach produkcyjno-magazynowych z możliwością elastycznego kształtowania funkcji i powierzchni modułów.”
W opisie podkreślano, że póki co „nie ma programu funkcjonalno-użytkowego dla CPL”, ale „zakładane jest że pomieszczenia / moduły będą służyły przedsiębiorcom do drobnej produkcji, usług – sklepy internetowe, serwisowanie urządzeń, mała logistyka”. Sama powierzchnia użytkowa istniejących budynków PPŁ, przeznaczonych do inwentaryzacji, adaptacji/rozbudowy bądź do wyburzenia wynosi ok 3 000 m2, zaś autor koncepcji ma przedstawić m.in.: analizę funkcjonalno-ekonomiczną, zestawienie kosztów realizacji ze wskazaniem najkorzystniejszego wariantu realizacji rozbudowy PPŁ.
Jak przekazuje Ewa Truszkowska z PPŁ o zlecenie na opracowanie koncepcji ubiegało się 12 oferentów, a wykona ją firma „EMMA STUDIO PROJEKTY” Emilia Krasuska z Wrocławia, która złożyła ofertę z najniższą ceną -12.800,00 zł brutto i spełniła warunki.
Zgodnie z ogłoszeniem na wykonanie zadania ma mieć 5 miesięcy od chwili podpisania umowy.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę