Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zablokują drogę...

Droga Łomża – Śniadowo może być dziś zablokowana. O godzinie 10.00 w Konarzycach pod Łomżą ma rozpocząć się demonstracja rolników organizowana przez Związek Zawodowy Rolnictwa „Samoobrona”. Przez kilka godzin rolnicy mają protestować przeciwko polityce rolnej rządu także blokując drogę. Policja zapowiada, że będzie przyglądała się rozwojowi sytuacji i w razie potrzeby podejmie działania zapewniające płynność przejazdu. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży mówi, że na wypadek blokady przygotowano objazdy ciężarówek przez Zambrów lub Ostrołękę, a osobówek drogami lokalnymi.

Rolnicze protesty trwają w Polsce od kilku dni. W województwie podlaskim od czterech dni blokowana jest krajowa „19” na trasie Białystok – Zabłudów. Konarzyce na ruchliwej drodze 677 mają być drugim takim miejscem blokad, a na poniedziałek zapowiedziano kolejną blokadę na krajowej ósemce w Porosłach.
Andrzej Chmielewski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Rolników „Samoobrona” tłumaczy, że przyczyną protestów rolniczych jest fatalna polityka rolna rządu. W rolników z powiatu łomżyńskiego uderzy nadprodukcja mleka i grożące im z tego tytułu kary, ale że protestujący obawiają się także dalszego rozprzestrzeniania ASF przez rosnącą w województwie podlaskim populację dzików.
Rozmowy rolników z rządem jak na razie nie przyniosły żadnych rezultatów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę