Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Marek Grechuta i nie tylko – Dzień Dobry w Łomży

„Będziesz moją panią”, „Niepewność” czy „Dni których nie znamy” – te i inne wielkie przeboje Marka Grechuty już niedługo zabrzmią w Łomży w wykonaniu zespołu Dzień Dobry. Grupa z Bielska-Białej to jednak nie tylko niezrównani interpretatorzy ponadczasowych piosenek Grechuty, ale też autorzy własnych utworów, czerpiących zarówno z poetyckiej krainy łagodności, jak też z muzyki klezmerskiej czy ognistego flamenco. – Oczywiście twórczość Marka Grechuty będzie dominować, ale na pewno zagramy też swoje utwory – zapowiada gitarzysta Jan Stachura. – Dobrze się bawimy grając i zależy nam na tym, żeby ludzie słuchając tego i patrząc na nas, też dobrze się bawili!

Zespół Dzień Dobry cieszył się już pewną popularnością, jednak wszystko zmieniło się diametralnie sześć lat temu, po bezdyskusyjnym triumfie grupy na popularyzującym twórczość Marka Grechuty festiwalu „Korowód”. Dzień Dobry zauroczyli wtedy nie tylko publiczność, ale też wdowę po artyście Danutę Grechutę oraz Annę Treter – wokalistkę zespołu Pod Budą, szefową organizującej festiwal Fundacji Piosenkarnia.
– W 2008 r. wygraliśmy w Krakowie festiwal twórczości Marka Grechuty i od tego wszystko się zaczęło – opowiada Jan Stachura. – Opracowaliśmy dwie piosenki pana Marka i bardzo się spodobały, czego konsekwencją było nagranie płyty „Dzień Dobry Panie Marku”, na której znalazło się 10 piosenek Marka Grechuty i pięć naszych.
Od tamtego czasu  zespół regularnie nagrywa kolejne płyty, jednak pełnię swych umiejętności pokazuje dopiero na żywiołowych koncertach.
– Jesteśmy zdecydowanie zespołem koncertowym! – potwierdza Jan Stachura. – Granie to jest nasz żywioł, Dzień Dobry czuje się najlepiej na scenie, uwielbiamy kontakt z publicznością i wciągamy ją do wspólnej zabawy. Poza tym jest to często kwestia chwili, kiedy widzimy, że jakiś nasz pomysł jest bardzo dobrze odbierany przez publiczność, więc idziemy w tym kierunku, improwizując bądź zmieniając utwory. Mocną stroną naszego zespołu jest też konferansjerka , która często jest nieprzewidywalna i często idzie w bardzo zabawną stronę.
Grupę tworzą wybitni muzycy, często współpracujący i koncertujący z takimi gwiazdami jak: Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Grzegorz Markowski czy zespół Anawa, towarzyszący przed laty samemu Markowi Grechucie.
– Zespół to dwóch pasjonatów gitar, czyli Piotr Mirecki i ja – przedstawia Dzień Dobry Jan Stachura. – Na skrzypcach gra Krzysztof Maciejowski, który jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ale też kompozytorem muzyki teatralnej, za co niedawno dostał nagrodę „Ikar” prezydenta Bielska-Białej w dziedzinie twórczości artystycznej. Na akordeonie gra z wielkim talentem Stasiu Joneczko, a na akustycznym basie moja żona Małgosia, która jest takim rodzynkiem w tym naszym zespołowym cieście.

– Dzień Dobry to nie tylko Grechuta, bo stworzyliśmy też kilka innych programów, m.in. pieśni świętojańskich, kolęd czy przebojów filmowych – dlatego nasze koncerty są bardzo kolorowe i  różnorodne, bo łączymy te wszystkie wpływy! – deklaruje Jan Stachura, zapowiadając, że publiczność łomżyńskiego koncertu może się spodziewać licznych niespodzianek.

Wojciech Chamryk
Fot. Dzień Dobry/ROK Łomża

Koncert  Dzień Dobry odbędzie się 13 lutego o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, przy ul. Sadowej 12. Bilety w cenie: 45, 35 i 25 zł można kupić w Regionalnym Ośrodku Kultury, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11.
210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę