Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na rachunek innej

31-letnia mieszkanka Warszawy robiła zakupy na rachunek kobiety z Zambrowa. Posługując się znalezioną w jednym z łomżyńskich sklepów kartą bankomatową kupiła towarów za blisko 300 zł. Za każdym razem na zakupy wydawała mniej niż 50 złotych, bo wówczas karta do zrealizowania transakcji nie wymagała PIN-u. Mimo takiej „zaradności” szybko wpadła. Policjanci w Łomży zgłoszenie otrzymali w miniony czwartek, a już wczoraj (we wtorek) zatrzymana mieszkanka Warszawy usłyszała zarzuty.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mieszkanka Zambrowa swoją kartę bankomatową zgubiła robiąc zakupy w jednym ze sklepów w Łomży. Tę kartę prawdopodobnie znalazła mieszkanka Warszawy, która zamiast oddać ją np. do punktu obsługi klienta czy do banku postanowiła ją wykorzystać. 31-latka zrobiła zakupy w kilku butikach płacą znalezioną kartą. Aby nie musieć podawać kodu PIN, którego nie znała, poszczególne transakcje nie przekraczały kwoty 50 zł. W sumie zdążyła wydać prawie 300 złotych nim zatrzymali ją policjanci. Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i wyraziła wolę dobrowolnego poddania się karze.

Policjanci ostrzegają przed tego typu kradzieżami. Przypominają że skradziona czy zgubioną kartę trzeba natychmiast zgłosić w banku, który ją wydał aby zablokować możliwość przeprowadzania za jej pomocą jakichkolwiek transakcji. Przestrzegają też, że posługiwanie się znalezioną kartą – tak jak robiła to 31-letnia kobieta – jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę