Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Co szósty bezrobotny

O ponad 400 osób wzrosła w styczniu liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Na dziś w całym regionie bez pracy oficjalnie pozostają 6703 osoby. Zdecydowana większość z nich to mieszkańcy Łomży. Liczba bezrobotnych w mieście znowu przekroczyła granicę 4 tysięcy osób, a stopa bezrobocia podskoczyła do 16,5%.

Styczeń jest  miesiącem, w którym od lat notowane jest najwyższe bezrobocie. Związane jest to przede wszystkim z wygasaniem wraz z końcem roku wielu umów i pracę zawieranych na czas określony. 6703 bezrobotnych, którzy dziś widnieją w rejestrach urzędu to o 429 więcej niż było ich w grudniu, ale także o 419 mniej niż było przed rokiem (7122).

Stopa bezrobocia wyliczana dla całego urzędu obejmującego swym zasięgiem miasto Łomża i Powiat Łomżyński wyniosła na koniec stycznia 15,3%, przy czym w okolicznych gminach ukształtowała się na poziomie 13,7%, a w mieście – 16,5%. To oznacza, że w Łomży co szósty mieszkaniec zdolny do pracy zarejestrował się jako bezrobotny.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę