Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

ASF się rozprzestrzenia

Kolejny przypadek  Afrykańskiego Pomoru Świń w Polsce. Powiatowy Inspektor Weterynarii w Sokółce potwierdził zakażenie trzody chlewnej, afrykańskim pomorem świń w gospodarstwie rolnym w miejscowości Puciłki, gmina Sokółka. To już 32 przypadek wystąpienia tej choroby w Polsce, trzeci w gospodarstwie rolnym i pierwszy w powiecie sokólskim.

W gospodarstwie w którym wykryto chorobę ASF trzeba będzie wybić wszystkie świnie, a przez kilka lat nie będzie można tu prowadzić takiej hodowli.

Lekarze weterynarii podkreślają, że ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę