Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

„Radość spod kapelusza”

Trwają przygotowania do IX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Skierowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich konkurs jest ewenementem na skalę ogólnopolską, ponieważ nie tylko przypomina twórczość wywodzącej się z Łomży wybitnej artystki, ale też daje uczestnikom ogromne możliwości rozwoju i w perspektywie dalszej kariery. – Ta formuła jest jedyną tak otwartą – podkreśla Bogumiła Wierzchowska-Gosk, szefowa komitetu organizacyjnego konkursu. – Nie narzucamy młodzieży tekstów, dajemy jej szansę zaprezentować się solo, we własnej krasie artystycznej, aktorskiej i estradowej. Dzięki temu ma ona fajną szansę, żeby zaistnieć, spotkać się z profesjonalistami, czegoś się nauczyć i przeżyć wspaniałą przygodę!

Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa, ponieważ w tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Hanki Bielickiej (1915- 2006), do końca życia związanej z Łomżą, co podkreślała nie tylko słowami swego sztandarowego przeboju „My z Łomży”.
– To wspaniała okazja nie tylko do rywalizacji i spełniania się, ale też i poznawania – podkreśla Bogumiła Wierzchowska-Gosk. – W tym roku mija setna rocznica urodzin Hanki Bielickiej, znakomitej artystki i patronki konkursu. Mamy się czym szczycić, mamy współcześnie żyjących wybitnych artystów, ale pokolenie Hanki Bielickiej było pokoleniem niezwykłym i naszym obowiązkiem jest ocalenie od zapomnienia jej dorobku!
Dlatego utwory wykonywane niegdyś przez niezapomnianą Panią Hanię są mile widziane, ale nie ma żadnych ograniczeń co do piosenek/monologów/wierszy innych twórców. Do konkursu można zgłaszać się w dwóch kategoriach: wiersza lub monologu oraz piosenki kabaretowej bądź aktorskiej. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 13 lutego dla uczestników z Łomży i powiatu łomżyńskiego, dla tych z reszty kraju 20 lutego. Następnego dnia - 21 lutego o godz. 10.00 odbędą się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży eliminacje powiatowe. Ich zwycięzcy dołączą go grona laureatów z całego kraju i w tymże Centrum Katolickim, od samego początku miejscu konkursu, w dniach 27 lutego – 1 marca będą rywalizować o Grand Prix i wiele innych nagród przyznawanych przez doborowe jury.
– Pojawią się dwie nowe postaci wśród oceniających konkursowe występy: Radosław Pazura z żoną Dorotą Chotecką – zapowiada Bogumiła Wierzchowska-Gosk. – Oczywiście nie zabraknie wśród jurorów guru w zakresie interpretacji tekstów, prof. Jana Zdziarskiego z Akademii Teatralnej w Warszawie oraz naszych łomżyńskich oceniających, bo zaprosiliśmy emerytowaną polonistkę Zofię Adamską i nauczycielkę muzyki Katarzynę Szmitko, a gdyby nie mogła, z racji licznych obowiązków, wziąć w tym udziału, zaprosimy jednego z łomżyńskich muzyków. Z kolei oceniający od kilku lat tym razem sam będzie oceniony przez publiczność, bo Andrzej Beja-Zaborski zaprezentuje swój autorski spektakl!
Występ popularnego aktora nie będzie jedyną atrakcją tegorocznego konkursu, bowiem wiadomo już, że z okazji setnej rocznicy urodzin jego patronki organizatorzy planują liczne niespodzianki mające sprawić, że będzie to niezapomniana impreza zarówno dla jego uczestników, jak i dla publiczności. Bo jak podkreśla Bogumiła Wierzchowska-Gosk, taka rocznica zdarza się raz na sto lat i organizatorzy konkursu, z dyrektorem konkursu ks. Andrzejem Godlewskim na czele, dołożą wszelkich starań by tegoroczna „Radość spod kapelusza” była wydarzeniem wyjątkowym!
Regulamin, karta zgłoszenia i wszelkie informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej: www.krzyz.lomza.pl

Wojciech Chamryk

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę