Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Cenne „Jantary”

Od kilkunastu lat rozdawane są Zambrowskie Żubry, „Kurpiki” w Ostrołęce i „Włócznie Jaćwingów” w Suwałkach. Od kilku lat w Białymstoku wybierana jest „Inicjatywa Społeczna Roku”. W Łomży... mają być „Jantary” - tak dawnej nazywano bursztyn. Dwie młode panie Joanna Salwa Anucińska i Magdalena Trojanowska, chcą aby także u nas honorowane były osoby, które w sposób szczególny wyróżniły się w minionym roku. - Zazwyczaj jak ktoś z jakiejś instytucji zrobi coś fajnego, to laury spadają na dyrektora, kierownika czy prezesa, a my chciałybyśmy aby zauważyć tę osobę z drugiego planu, która to wszystko zrobiła – mówi Magdalena Trojanowska. - Każdy może zgłosić taką „właściwą” osobę, a o tym czy ona zasługuje na docenienie i statuetkę „Łomżyńskie Jantary” zdecyduje kapituła złożona z zacnych osób. Nas nie można zgłaszać, ani nie będzie w kapitule nagrody.

„Łomżyńskie Jantary” to mają być statuetki doceniające Łomżyńską Osobowość roku 2014. Ich wręczenie ma odbyć się podczas gali za dwa tygodnie (12 lutego, godz. 18:00 w kinie Millenium.  Organizatorami gali są Fundacja Leonardo oraz firma Logo TK z którymi związane są dwie łomżynianki Joanna Salwa Anucińska i Magdalena Trojanowska, które wymyśliły plebiscyt.
- Chcemy uhonorowania zwykłych, a zarazem pełnych zaangażowania i pasji osób, które poświęcają swój czas i umiejętności na rzecz dobra wspólnego. Społeczników, którzy bezinteresownie angażują się w powstawanie ciekawych lokalnych projektów społecznych i kulturowych oraz w pomoc innym  – podkreślają.  
Pomysł nie jest oryginalny. Takich ludzi dostrzega się w wielu miastach Polski i świata, także w najbliższym regionie. W Łomży dotychczas czegoś takiego jednak nie było.
- Jak teraz opowiadamy różnym osobom o tym plebiscycie, to wielu mówi, że też to chciało zrobić, że o tym myśleli, że je ubiegłyśmy... - opowiada Magdalena Trojanowska.
- Trochę wzorujemy się na „Inicjatywie Społecznej Roku” organizowanej od kilku lat w Białymstoku z inicjatywy byłego wojewody Macieja Żywno – dodaje Joanna Salwa Anucińska. - Ale my chcemy, aby każdy, nie tylko organizacje czy stowarzyszenia, mógł zgłaszać osobę do nagrody. Jeśli zrobiła coś dobrego w ubiegłym roku, coś za co powinna zostać docenienia, to wystarczy przesłać nam zgłoszenia zawierające dane tej osoby, krótkie uzasadnienie oraz wskazać jedną z 10 kategorii w których przyznawane będą „Łomżyńskie Jantary”. Na te zgłoszenia czekamy do 9 lutego. My je zbierzemy i przekażemy kapitule, która wybierze laureatów.
Kapituła pierwszej edycji konkursu ma składać się z 9 osób. W tym gronie znajdują się m.in.: prof. Roman Engler, Stanisław Kędzielawski, doktor Marek Minda, Jacek Cholewicki czy kapucyn Piotr Anusiewicz. W kolejnych edycjach plebiscytu – bo organizatorki chcą aby odbywał się rokrocznie – kapituła ma być będzie powiększana o osoby, które zostały laureatami „Łomżyńskich Jantarów” w poprzednich latach, tak aby wybór tych najlepszych osób i inicjatyw był jak najszerszy. W tym roku nagrody mają zaś być przyznane w kategoriach: biznes, kultura i sztuka, media, medycyna, nauka i oświata, odkrycie roku, samorząd i radni, sąsiad, sport oraz wolontariusz.
- Patronat honorowy nad całym wydarzeniem objęli prezydent Łomży i marszałek województwa podlaskiego więc to dla nas dowód na ich współpracę – dodaje Salwa Anucińska.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, kontakt do osoby zgłaszanej, kategorię oraz krótkie uzasadnienie (max. do 5 zdań) prosimy przesyłać do 9 lutego 2015 r.:
- drogą mailową na adres: kontakt@lomzynskiejantary.pl
- pocztą na adres: Fundacja Leonardo, ul. Woziwodzka 1, 18-400 Łomża lub Logo TK, Plac Niepodległości 16, 18-400 Łomża
więcej informacji na www.lomzynskiejantary.pl

Po uroczystej gali organizatorzy zapraszaja na pokaz filmu “Cząstka Podlasia” i poczęstunek. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki dostępne będą od 9 do 12 lutego - Plac Niepodległości 16 w Łomży, siedziba firmy Logo TK, pon.- pt. w godz. 8:00 – 16:00.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę