Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Docenienie po białostocku

W ubiegłym roku 57 tysięcy złotych w tym roku tylko 5 tysięcy złotych. Po dotacjach od władz wojewódzkich na kulturę przyszedł czas na dotacje na sport. O ile środki przeznaczone kulturę w zachodniej części województwa nowe władze samorządowe ścięły w porównaniu do ubiegłego roku o 2/3, to w przypadku środków na sport poszły jeszcze dalej ścinając je o ponad 90%. Z ponad miliona złotych rozdzielanych w środę przez zarząd województwa w Białymstoku dotacje dostały tylko dwa klubu z regionu – jeden z Łomży, drugi z Kolna. W sumie przyznano im aż 5 000 zł (słownie pięć tysięcy złotych).

Jak przekazał Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa zarząd województwa we środę 28 stycznia rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej, obejmujących przygotowanie i start reprezentacji województwa we współzawodnictwie młodzieżowym, organizację mistrzostw województwa oraz ogólnopolskich i wojewódzkich zawodów, działalność szkoleniową itp. Marszałkowie rozdzielili sumę 1 miliona 50 tysięcy złotych.
Na liście klubów sportowych i stowarzyszeń, którym przyznano pieniądze jest jeden klub z Łomży i jeden z Kolna.
Klub Żeglarski „ZEFIR” w Łomży na Regaty Żeglarskie „Bezpieczne Wakacje na Jeziorze Rajgrodzkim 2015” wnioskował o 5 400 zł dotacji a otrzymał 3 000 zł.
Towarzystwo „Jan z Kolna”, które w tym roku będzie organizowało XXVI Kolneński Bieg Jesieni wyceniany na niemal 10 tys zł wnioskowało do władz samorządowych województwa podlaskiego o 4 730 zł, a dostało 2 000 zł.
I to już wszystkie docenione klubu z zachodniego okręgu wyborczego obejmującego Łomżę i powiaty grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski. Przed rokiem kluby z tego regionu  dostały ponad  10 razy większe wsparcie. Dlaczego w tym roku aż o 90% mniej? W nowym zarządzie województwa, który dzieli pieniądze na region, nie ma nikogo z zachodniej części „Podlasia”!
- To ciąg dalszy festiwalu przed którym ostrzegałem – mówi Marek Olbryś łomżyński radny sejmiku z opozycyjnego klubu Prawo i Sprawiedliwość. - Pieniądze idą tam, gdzie mają iść, a nie aby wspierać rozwój całego województwa. I teraz rozdział dotacji na sport, po niedawnym bulwersującym rozdziale środków na kulturę, jest tego potwierdzeniem.
- Niestety nie ma komu zadbać o to, aby te pieniądze mogły trafić do naszego regionu – mówi Jacek Piorunek z Łomży i z rządzącej w województwie w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym Platformy Obywatelskiej. - I tu nie chodzi tylko o głosowanie na zarządzie, ale także o to aby były te wnioski i jeszcze odpowiednio napisane. 

zobacz: Od marszałka na sport (2014)

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę