Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

S8 z Zambrowa w kierunku Ostrowi Mazowieckiej

Główne zdjęcie
fot. GDDKiA

Umowę na realizację ostatniego odcinka S8 na terenie województwa podlaskiego podpisała GDDKiA z hiszpańskim konsorcjum firm „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Hiszpania. Niespełna 15-kilometrowy fragment od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa ma być gotowy w lecie 2017 roku.

 

Kontrakt na roboty opiewa na 454,9 mln zł – za taką kwotę wykonawca ma wybudować 14,91 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, na której zaprojektowano m.in.: jeden most, siedem wiaduktów i jeden węzeł - „Szumowo” . Powstaną też drogi serwisowe oraz urządzenia służące ochronie środowiska: 2,5 km ekranów akustycznych, 13 przejść dla zwierząt w tym 2 górą, a nawet  zbiorniki lęgowe dla płazów.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu 22 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca), a konsorcjum daje na swoje prace 10-letnią gwarancję.

Tym samym wiosną tego roku wszystkie brakujące odcinki podlaskiej S8 (łącznie – 44 km) będą już w budowie, bowiem fragment ekspresówki od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa (z podziałem na dwa pododcinki – do Mężenina i od Mężenina do Jeżewa) realizuje od ubiegłego roku włoska firma „Astaldi”.

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę