Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Taneczne ferie przyszłych mistrzów

Główne zdjęcie
Marek Kisiel podczas zajęć tanecznych

Marek Kisiel, jeden z najlepszych instruktorów tańca nowoczesnego w Polsce, założyciel i opiekun mistrzów świata i Europy C.T.Group, prowadzi w Miejskim Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży otwarte zajęcia z break dance. Biorą w nich udział dzieci od 7. roku życia, które w ramach akcji „Szukamy młodych talentów” mogą nie tylko nauczyć się tańczyć, ale też zacząć regularne treningi – bo obecni mistrzowie z Łomży też tak zaczynali. – Lubię tańczyć i już chodzę rok na hip-hop do studia BK Step – mówi 11-letnia Natalka, która postanowiła spróbować swych sił również w break dance. – Czasem zajęcia są trochę późno, ale daję radę. Tutaj jest inaczej, bo są ferie i nie ma szkoły, dlatego jest fajniej! – Fajnie było! – potwierdza 9-letni Mateusz, debiutujący na takich zajęciach. – Stawaliśmy na głowie, robiliśmy różne ewolucje, kręciliśmy się na plecach. Jutro będzie tak samo, dlatego też na pewno przyjdę!

Zajęcia taneczne, z pracującym na co dzień w MDK-DŚT Markiem Kisielem, to nie jedyna atrakcja tegorocznych ferii, bo dzieci i młodzież mają też do wyboru lekcje i warsztaty wokalne, teatralne, plastyczne, fotograficzne oraz perkusyjne. Jednak możliwość ćwiczenia pod kierunkiem, znanego na polskiej i międzynarodowej scenie tanecznej od niemal 20 lat, utytułowanego tancerza i instruktora okazała się ogromnym magnesem dla najmłodszych adeptów tańca. W pierwszych zajęciach brało udział 19. dzieci, których, jak podkreślali zgodnie rodzice, dziadkowie i opiekunowie, nie trzeba było długo namawiać do udziału.
– Cieszę się bardzo, że taniec jakby znowu wraca do łask – podkreśla Marek Kisiel. – Bo była taka luka, wiadomo, że większość dzieci chce spędzać czas przy komputerach i grać w gry, a nie zajmują się sportem, nawet nie chcą wychodzić na dwór. Dlatego bardzo fajnie, że w czasie ferii rodzice są bardziej świadomi, że ruch to zdrowie i posyłają dzieciaki na takie zajęcia – warto w nich zaszczepiać taką żyłkę do sportu, nawet jeśli nie będą mistrzami!
Było to widoczne w czasie poniedziałkowych zajęć,  których aż 17. uczestników tańczyło po raz pierwszy, a ich duża aktywność oraz zainteresowanie były potwierdzeniem tego, że dzieci nie unikają aktywności fizycznej, jeśli ćwiczenia są dla nich interesujące. A o tym, że sukcesy w tej dziedzinie można też odnosić mając niewiele lat, utwierdzają osiągnięcia Wiktorii Wiki Kosmowskiej i córki Marka Kisiela, Natalii Naćki Kisiel. Dlatego najlepsi, ale też najbardziej pracowici i wytrwali, mają szansę pójść w ich ślady, jeśli kiedyś zasilą Skrecz, B.K. Teamki, czy nawet mistrzowski skład C.T.Group.
– Po to prowadzimy takie akcje i w wakacje czy w ferie zawsze szukamy młodych talentów – mówi Marek Kisiel. – Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieciaków, żeby wyłowić osoby najbardziej utalentowane. Niektórzy wstydzą się spróbować swoich sił na zwykłych zajęciach, a w czasie ferii jest luźniej, przychodzą z koleżanką czy kolegą, spróbują i czasem zostają! Dlatego zapraszam serdecznie wszystkich chętnych  na zajęcia taneczne do MDK-DŚT od wtorku do piątku od 12.00 do 13.00.

Wojciech Chamryk

Foto: Marek Kisiel podczas zajęć tanecznych
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę