Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 28 stycznia 2023 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Ludzie wciąż wywożą śmieci do lasów

Prawie 100 tysięcy złotych na sprzątanie śmieci w lasach wydało w ubiegłym roku Nadleśnictwo Łomża. Mimo przepisów, według których śmieci muszą odbierać samorządy, cały czas są osoby, które odpady wywożą do lasu. Największy problem jest z tzw dużymi śmieciami takimi jak pralki, lodówki czy wersalki. Były też bele sprasowanego materiału - mówi nadleśniczy Dariusz Godlewski.

Leśnicy m.in. dzięki montowanym w lasach kamerom zatrzymują wyrzucających śmieci. Są oni karani mandatami i muszą po sobie posprzątać. Jeżeli nie uda się znaleźć osoby, która śmieci wyrzuciła, za sprzątanie musi zapłacić nadleśnictwo.

W 2014 roku na ten cel Nadleśnictwo Łomża wydało ok. 90 tysięcy złotych. Te pieniądze mogły być wykorzystane z większym pożytkiem dla przyrody - a tak trzeba je było wydać na to, żeby w lesie było czysto - dodaje Dariusz Godlewski. 

Niestety mandaty, które wystawia Nadleśnictwo nie są w stanie pokryć kosztów sprzątania lasów. W 2014 na zaśmiecających zostały nałożone kary w wysokości ok. 10 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę