Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Frankowicze" wychodzą na ulicę

Tylko kilkanaście osób, które mają kredyty we frankach szwajcarskich wzięło udział w proteście w Białymstoku. Organizatorzy wyjaśniali, że wynika to z powodów organizacyjnych, a także pojawiających się w mediach informacji iż protesty nie odbędą się, ponieważ nie ma na nie zgody odpowiednich władz. Poza tym - jak powiedziała jedna z uczestniczek manifestacji - wszystko odbyło się zbyt szybko i nie wszyscy byli poinformowani.

Jak mówił jeden z organizatorów manifestacji w Białymstoku Mariusz Rafałko - celem protestów jest przybliżenie społeczeństwu sytuacji frankowiczów - bo wiadomości w mediach i przekazywane przez polityków są nie do końca prawdziwe.

Jak mówią organizatorzy - będą kolejne manifestacje, aby zmusić banki do pomocy kredytobiorcom, a rząd do reakcji, która pozwoli naprawić wady prawne w umowach. Zdaniem organizatorów protestu w Białymstoku w województwie podlaskim kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich udzielono około 35 tysiącom mieszkańców.
Chcą przede wszystkim natychmiastowego wstrzymania wszelkich egzekucji w stosunku do osób, które mają trudności ze spłatą frankowych kredytów. (lp/js, mk)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę