Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Biegamy dla zdrowia w Łomży i nie tylko

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia” nie zwalnia tempa. Po cieszącym się ogromnym powodzeniem I Biegu Sylwestrowym miłośnicy sportu zrzeszeni w stowarzyszeniu zaplanowali już serię kolejnych imprez biegowych. Są one adresowane do wszystkich osób lubiących spędzać aktywnie wolny czas, biegających nie tylko wyczynowo, ale też rekreacyjnie – od dzieci do seniorów. Bo jak podkreślają łomżyńscy biegacze, ich głównym założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia, dlatego zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapisywania się do stowarzyszenia oraz udziału w najbliższym „I Biegu Zimowym w Łomży 2015” 8 lutego!

W I Biegu Sylwestrowym wystartowało ponad 70. biegaczy liczących od czterech do 69 lat. Była to impreza familijna w pełnym tego słowa znaczeniu, bowiem istniejące od listopada Stowarzyszenie „Biegamy dla Zdrowia” chce zachęcać do biegania, a szerzej również do innych form  aktywności fizycznej, już od najmłodszych lat. Uczestnicy biegu zgodnie podkreślali, że jest to bardzo dobry sposób na zainteresowanie dzieci sportem, co ma niebagatelny wpływ nie tylko na ich kondycję fizyczną, ale też i dalszy, prawidłowy rozwój.
Dodatkowymi atutami imprez organizowanych przez stowarzyszenie są: wspaniała atmosfera oraz brak nastawienia na zwycięstwo za wszelką cenę czy bicie rekordów, chociaż w biegach startują też profesjonaliści,  z łatwością pokonujący maksymalny dystans 10 kilometrów. Są też materialne dowody uznania, w postaci nagród, dyplomów, medali i pucharów, ale możliwość spędzenia kilku godzin z pożytkiem dla zdrowia w połączeniu z dobrą zabawą wydaje się wręcz bezcenna. Tak było 27 grudnia, kiedy to oprócz głównej atrakcji – biegu po terenie skateparku – odbył się konkurs na najciekawszy kostium świąteczno-noworoczny, a finałem było spotkanie integracyjne przy słodkościach i lokalnych przysmakach.
Stąd tak duże zainteresowanie biegaczy w różnym wieku i ze zróżnicowanym stażem, bo zgłosili się zarówno tacy zawodnicy, którzy pokonują w niezłym czasie maratony czy nawet dłuższe dystanse, ale też osoby biegające rekreacyjnie, od niedawna, pokonujące truchcikiem czy marszobiegiem kilometr czy dwa dla zdrowia. Wszyscy oni są mile widziani nie tylko na kolejnym biegu 8 lutego, ale też w  Stowarzyszeniu „Biegamy dla Zdrowia”, ponieważ jego założyciele mają już dalekosiężne plany mające zaowocować nie tylko cyklem profesjonalnie organizowanych imprez sportowych w Łomży oraz Giełczynie, ale też innymi formami aktywności, jak I Bal Biegacza. Łomżyńskim sportsmenom zależy bowiem na bieganiu dla zdrowia w prawdziwym tego słowa znaczeniu, stworzeniu jednej rodziny pasjonatów sportu i zdrowego stylu życia. Stąd pomysł na cotygodniowe spotkania biegowe, w których mogą brać udział wszyscy zainteresowani, chcący poprawić swą kondycję czy zacząć biegać. Do tego wszystkie kolejne biegi organizowane przez stowarzyszenie dodatkowo zaliczają się do cyklu biegowego „Korona Podlasia 2015”. I chociaż stowarzyszenie pobiera składki, to jego członkowie mają określone profity: płacą tylko 50 % opłat startowych w biegach organizowanych przez stowarzyszenie, a raz w roku otrzymują bezpłatne koszulki, biegowe oraz galowe do nałożenia po zawodach.
– Zależy nam na zintegrowaniu osób aktywnych, prowadzących zdrowy styl życia oraz lubiących sport, chcemy też zachęcać dzieci od najmłodszych lat do aktywności – podkreśla Mariusz Niziński. – Stowarzyszenie jest otwarte, można się zapisywać – dlatego jeśli ktoś już jest aktywny bądź chciałby zacząć biegać – zachęcam do przyłączenia się do nas!

Kontakt z dyrektorem organizacyjnym biegu:
Mariusz Niziński,
tel. 608 273 692
pozdrawiam1958@wp.pl
https://www.facebook.com/pages/I-Bieg-Zimowy-w-%C5%81om%C5%BCy-8022015/1590066507895081


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę