Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Ferie zimowe ze śniegiem i bez mogą być ciekawe

Dzieci i młodzież, jeśli tylko mają chęć wyjść z domu i zająć się czymś innym niż gra komputerowa lub Internet albo telewizja, mają do wyboru, do koloru w propozycjach Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych, gdzie wszystkie zajęcia wokalne, taneczne, teatralne, fotograficzne i plastyczne są za darmo. Oferta MOSiR-u na obu basenach i lodowisku jest znacznie skromniejsza i, niestety, odpłatna. Jak co roku, oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej ma dużo różnych propozycji dla milusińskich gratis, Teatr Lalki i Aktora – spektakle za bilet, a ROK – folklor za free.


Miejski Dom Kultury szuka talentów
Tegoroczne ferie zimowe przebiegają tradycyjnie ph. „Szukamy młodych talentów”, których wszak nie brak zarówno wśród zespołów Miejskiego Domu Kultury DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3, jak i wśród instruktorów. Bernard Karwowski ze Studia Piosenki PopArt zaśpiewa przeboje z adeptami 26. stycznia w godz. 9. - 11., a w godz. 9. - 11.30 od 4. do 6. lutego. Na otwarte zajęcia wokalne do Studia Wokalnego eMDeK zaprasza Magda Sinoff od 26. do 29. stycznia w godz. 10.30 - 12. Kto lubi tańczyć nowocześnie, może spróbować sil pod okiem mistrza świata breakdance. Marek Kisiel zaprasza na zajęcia dzieci w wieku 7 – 12 lat i od 13 lat od 26. do 30. stycznia w godz. 12. - 13. Kto lubi rysować, malować i rzeźbić, znajdzie frajdę w pracowni plastycznej MDK przy Dmowskiego 2c, gdzie Anna Bureś poprowadzi zajęcia z miłośnikami sztuki od lat 7 do 18 w dniach: 26. - 30. stycznia oraz 2. i 4. lutego w godzinach 10. - 12. Fotograf Leszek Wiśniewski nauczy cyjanotypii, techniki dekoracyjnych zdjęć na papierze, koszulce, desce czy kamieniu, podczas warsztatów dla 12 – 18-latków m. 26. a 30. stycznia od godz. 13. do 15. Na konsultacje fotograficzne młodzi mogą się wybrać do Galerii Pod Arkadami, gdzie spotkają fotografów Klubu Fotografii NURT (wt., śr. i czw. w obu tygodniach ferii m. 11. a 13.). Wpisały się dobrze w klimat ferii już od kilku lat zajęcia, które proponuje rewelacyjny perkusista Przemek Starachowski z Korzennego Warsztatu Muzyki, razem prowadzonego z wokalistką Anną Kaptór. Warsztaty w dniach 2. - 6. lutego wymagają poświęcenia czasu od godz. 9. do 16. i są odpłatne: za dzień 20 zł, za całość – 75 zł, KDR – 50 zł. Wyniki pracy usłyszymy podczas koncertu finałowego warsztatów perkusyjnych „Bateriada” 7. lutego o godz. 15. Swoje koncerty na finał zajęć będą miały też śpiewające młode talenty o godz. 13. i 18. w czwartek, 29. stycznia. Na koncert rockowy zaprasza młodzież z łomżyńskich zespołów: Lend of Ooo i Nut Butter oraz Basement z Zambrowa do PopArt w MDK (6. lutego, godz. 19. bilet 10 zł, KDR – 7 zł). Zajęcia sceniczne ma Joanna Klama, scenarzystka i reżyserka Teatru Aktywnego, od 2. do 6. lutego w godz. 10. - 12. Bal maskowy z konkursami dla dzieci do lat 12 zacznie się 5. lutego o godz. 17.

MOSiR na pływalniach i lodowisku
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież od 26. stycznia na obie pływalnie i lodowisko. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9. - 11. na basenie przy Wyszyńskiego 15 będą odbywały się gry i zabawy dla dzieci (od lat siedmiu): wodne gry drużynowe, zjazdy rurą na czas, wyławianie skarbów i skoki do wody. Koszt turnusu wynosi 65 zł. Warunkiem uczestnictwa jest opłata i deklaracja, którą składa się w  kasie do soboty, poprzedzającej dany tydzień feryjny (do 24. lub 31. stycznia). Deklaracja dostępna jest w kasie i na stronie mosir.lomza.pl. Na basenie przy ul. Niemcewicza 17a w poniedziałki środy i piątki w godzinach 11. – 12. będzie odbywała się nauka pływania. Koszt turnusu: tydzień 35 zł, dwa tygodnie 60 zł. Warunkiem uczestnictwa jest opłata w klubie pływackim UKS Butterfly MOSiR Łomża. Kontakt do instruktorów: Jarosław Szeremet 502 277 492 i Janusz Pupik 507 071 508. Na lodowisku przy Katyńskiej 3 odbywają się ferie na lodzie w godzinach 12.30 – 13.30. Za gry, zabawy i naukę jazdy na łyżwach opłata za turnus (poniedziałek – piątek) wynosi 20 zł i ew. 20 zł za łyżwy. Opłatę i deklarację uczestnictwa należy złożyć w kasie do soboty poprzedzającej tydzień feryjny. Karta Dużej Rodziny upoważnia do 50 procent rabatu.

Na scenie teatralnej i wieży widokowej
Teatr Lalki i Aktora zaprasza w 1. tygodniu ferii na pięć spektakli, które rozpoczną się o godz. 12., a we wtorek i piątek także o 17.: „Chłopiec i szczęście” (n., pon.), „Czerwony Kapturek (wt., śr.), „Baśń o rycerzu bez konia” (czw.), „Calineczka” (pt., sob.), „Karius i Baktus” (n.). Po spektaklu – bilet ind. 14 zł, grupa od 10 osób - 13 zł – aktorzy będą czytali bajki i baśnie. Odwiedzający teatr w ferie od 25. stycznia do 1. lutego, będą mieli okazję wejść na wieżę widokową oraz w miłym gronie spędzić czas przy ciastku w kawiarence teatralnej. Po spektaklach o godz. 17. odbędą się warsztaty teatralne z aktorem TLiA o tym, jak powstaje przedstawienie teatralne i kim są jego realizatorzy i współrealizatorzy. Temat reżyserii w teatrze zostanie ponadto wzbogacony o ćwiczenia sceniczne.

Regionalny Ośrodek Kultury przy Małachowskiego 4 zaprasza na zimowe spotkania z folklorem i Justyną Wawrzyniak w 1. tygodniu ferii w godz. 10. - 11., zaś na warsztaty plastyczne od 11. do 12.

Oddział dla dzieci MBP przy 3 Maja 6 A czynny będzie w ferie od poniedziałku do piątku w godz. 11 – 14. Program spotkań pod hasłem „Tańcowała igła z nitką – pomysły na zabawy artystyczne” z wyjściem do teatru i kina oraz propozycje filii bibliotecznych znajdują się na stronie: mbp-lomza.pl.

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę