Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Prawie jak prezes

Główne zdjęcie
Kazimierz Gwiazdowski - pełnomocnik nowej miejskiej spółki Zakład Gospodarowania Odpadami w organizacji i asystent prezydenta Łomży.

Radni miasta w środę zgodzili się na powołanie nowej miejskiej spółki „Zakład Gospodarowania Odpadami”, a w czwartek przed południem prezydent Łomży podpisał akt notarialny powołujący ją do życia. Pełnomocnikiem spółki został Kazimierz Gwiazdowski, urzędowy asystent prezydenta Łomży. Funkcję ma pełnić do czasu powołania organów spółki czyli rady nadzorczej i zarządu. To – jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza - nastąpi prawdopodobnie w kwietniu.

Nowa miejska spółka - Zakład Gospodarowania Odpadami - dziś formalnie „w organizacji” - ma prowadzić przejęte od MPGKiM miejskie wysypisko śmieci czyli Zakład Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Czartorii pod Miastkowem. Przekazany jej majątek - oszacowano na niemal 17,5 mln zł. Miasto wniosło także wkład w gotówce 200 tys zł i ma pokryć szacowane na 120 tysięcy koszty związane z jej założeniem.

Spółka „w organizacji” jest to podmiot o charakterze tymczasowym, który działa do czasu rejestracji spółki w KRS (wówczas staje się ona normalną spółką z o.o.). Zgodnie z prawem spółka „w organizacji” reprezentowana może być przez zarząd albo pełnomocnika powołanego uchwałą „zgromadzenia wspólników”, którego funkcję dla jedoosobowych spółkę należących do miasta pełni prezydent Łomży.

Zawiązanie spółki z o.o. musi zostać zgłoszone do sądu rejestrowego w terminie sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy spółki, w przeciwnym razie sp. z o.o. w organizacji ulega rozwiązaniu. Ten sam los spotyka spółkę kiedy mimo zgłoszenia do KRS sąd rejestrowy wydaje prawomocne  postanowienie o odmowie jej zarejestrowania odmowne, które stało się prawomocne.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę