Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Tysiące pijanych kierowców

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Mimo coraz mniejszego przyzwolenia społecznego dla pijanych kierowców w dalszym ciągu tysiące osób decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Jak wynika z danych policji w tylko w województwie podlaskim w ubiegłym roku zatrzymano 4 tysiące 187 osób które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przez cały miniony rok nietrzeźwi uczestnicy ruchu spowodowali 77 wypadków, w których 24 osoby zginęły, a 87 zostało rannych.

I choć te statystyki budzą grozę policjanci podkreślają, że z roku na rok na drogach jest mniej pijanych kierowców. W stosunku  do 2013 roku w 2014 roku na drogach w regionie złapano o 1353 mniej nietrzeźwych kierowców i to mimo znacznie większej liczbie kontroli drogowych. W ubiegłym roku w toku codziennej służby funkcjonariusze pionu ruchu drogowego poddali badaniom na zawartość w organizmie alkoholu blisko 400 tysięcy uczestników ruchu (o około 46 tys. więcej niż w 2013 r.).

Znacząco spada także liczba wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. W 2013 roku było ich 105 a w 2014 już „tylko” 77. Liczba osób rannych w tych wypadkach spadła ze 118 w 2013 roku do 87 w 2014. Najmniejszy spadek zanotowano wśród śmiertelnych ofiar takich wypadków.  W 2013 roku na terenie województwa w ten sposób zginęło 25 osób, a w ubiegłym roku 24.

Tymczasem jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie MSW Polacy chcą wyłapywania pijanych kierowców na drogach i surowego ich karania. Aż 96 proc. ankietowanych opowiedziało się za natychmiastowym zabieraniem prawa jazdy za recydywę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę