Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Cena mleka stabilna

W grudniu rolnicy produkujący mleko z województwa podlaskiego średnio otrzymywali po 129,83 złotych za hektolitr surowca dostarczonego do mleczarniani. To o symboliczny, o kilkadziesiąt groszy, spadek w stosunku do ceny z listopada, ale znaczący spadek – o niemal 28 złotych – w stosunku do ceny sprzed roku.

Jak podał GUS w grudniu w kraju za 1 hl mleka płacono w skupie średnio po 123,48zł, tj. mniej o 0,8% niż przed miesiącem i o 19,8% niż przed rokiem. Cena leka w województwie podlaskim 129,83 zł/hl należała do najwyższych w kraju. Więcej za mleko dostawali tylko rolnicy w województw lubuskiego i dolnośląskiego. Najniższą cenę – niespełna 116 zł – płaciły mleczarnie w woj. świętokrzyskim.

Cena skupu mleka gwałtownie spadała w pierwszym półroczu 2014 roku. Od sierpnia w województwie podlaskim kształtuje się w granicach 1,3 zł/l.


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę