Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Akademiczki wskoczyły na podium

Główne zdjęcie
Alicja Leśniak

Kolejny mecz w rozgrywkach I ligi wygrały pingpongistki AZS-u PWSIP Łomża. W rozegranym awansem meczu 12. kolejki łomżanki pokonały przy własnych stołach rezerwy Klubu Sportowego Galaxy Białystok 8:2. Dzięki tej wygranej łomżanki awansowały na trzecie miejsce w tabeli grupy północnej I ligi.

W tym meczu trener Wacław Tarnacki miał bardzo ograniczone pole manewru w kwestii składu, bowiem urazu nogi nabawiła się Joanna Sokołowska. Szkoleniowiec AZS-u w rezerwie miał niedoświadczone Emilię Majewską i Ewelinę Sakowicz, więc w przypadku uraz którejś z podstawowych zawodniczek zespół zostałby mocno osłabiony. Na szczęście spotkanie przebiegło spokojnie i obyło się bez kontuzji.
Świetny początek meczu zaliczyły przyjezdne, które dzięki zwycięstwu 3:0 Marty Lis nad Moniką Narolewską wyszły na prowadzenie. Szybko do remisu doprowadziła jednak coraz pewniej grająca Alicja Leśniak, która w takim samym stosunku pokonała Kingę Gilewską. Kolejne sześć spotkań - cztery single i dwa deble na swoje konto zapisały gospodynie. Mimo ambitnej postawy i zaciętej walki o każdy punkt białostoczanki nie były w stanie odnieść zwycięstwa. I tak Weronika Łuba była lepsza od Adrianny Przystupy (3:0), Karolina Gołąbiewska rozprawiła się w Jolitaą Sokolovskyte (3:2), debel Łuba/Narolewska mimo trudnego pojedynku pokonał parę Lis/Sokolovskyte (3:2), a Gołąbiewska i Leśniak nie dały szans Gilewskiej i Przystupie (3:0). W drugiej części gier pojedynczych Narolewska wygrała z Przystupą, a Leśniak z Sokolovskyte po 3:0. Dopiero gdy rezultat meczu był już przesądzony przyjezdne wywalczyły drugą wygraną. W meczu liderek obu zespołów Lis pokonała Weronikę Łubę 3:0 - Suchy wynik nie oddaje tego co działo się przy stole. Wszystkie trzy partie skończyły się wynikiem 12 do 10, co pokazuje, jak wyrównane było to spotkanie - przyznaje Tarnacki. Przy wyniku 7:2 swój ostatni mecz w tym spotkaniu zagrała kapitan AZS-u. Gołąbiewska potwierdziła dobrą dyspozycję dnia i pokonała Gilewską bez straty seta.
- Końcowy rezultat spotkania mógłby wskazywać, że było szybko, łatwo i przyjemnie. Jednak podobnie jak w spotkaniu w pierwszej rundzie wygranym przez nas 9:1 musieliśmy się sporo namęczyć, żeby odnieść zwycięstwo - powiedział po meczu trener Tarnacki.
Kolejnym rywalem będzie sąsiad w tabeli, ekipa Stelli Gniezno, która straciła miejsce na podium kosztem AZS-u i plasuje się na czwartej pozycji. To spotkanie odbędzie się w piątek, 6 lutego o godz. 18.00 w Łomży.

is

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę