Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Zwycięski dublet Prefbetu w Warszawie

Główne zdjęcie
Jakub Nowak

Zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża zwyciężyli rozgrywany po raz 32. Bieg Chomiczówki na dystansie 15 km. Jakub Nowak zwyciężając ustanowił nowy rekord trasy – 45.21, a 26 sekund później, jako drugi zawodnik linie mety pokonał Emil Dobrowolski.

Jak przekazuje Andrzej Korytkowski prezes łomżyńskiego klubu lekkoatletycznego ba stracie Biegu Chomiczówki zameldowali się przedstawiciele polskiej czołówki biegów długich - Michał Kaczmarek (multimedalista Mistrzostw Polski), Artur Kern (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski),  Łukasz Oskierko (najszybszy polak podczas zeszłorocznego Maratonu Warszawskiego), Piotr Parfianowicz (Mistrz Świata w biegach na orientację), oraz dwóch reprezentantów LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża - Emil Dobrowolski (wicemistrz Polski w maratonie) i Jakub Nowak (brązowy medalista przełajowych Mistrzostw Polski). To gwarantowało, że rywalizacja będzie przebiegała na najwyższym poziomie. Zawodnicy do pokonania mieli 3 pętle 5 kilometrowe. Na pierwszym okrążeniu na czele stawki znajdowała się grupa 4 biegaczy, przy czym od samego początku mocne tempo dyktował Jakub Nowak. Zawodnik po dwóch okrążeniach pozostał samotnie na prowadzeniu zwyciężając z nowym rekordem trasy - 45.21 (3.01/km).
– Jestem bardzo zadowolony z tego biegu - mówił Nowak. - Nie spodziewałem się, że jestem w tak dobrej dyspozycji. Udało mi się przebiec bardzo równo całą trasę. Pogoda dopisała. Dziękuję wszystkim kibicom za doping, oraz klubowi LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża za wsparcie.
Na drugiej pozycji ze stratą 26 sekund zameldował się kolejny z zawodników „Prefbetu” Emil Dobrowolski.
Andrzej Korytkowski podkreśla, że Dobrowolski na Bieg Chomiczówki wrócił prosto ze zgrupowania w Szklarskiej Porębie. Ocenia, że forma zawodnika powinna być jeszcze lepsza za 2 tygodnie w biegu Wedla na 9km.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę