Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Wszyscy możemy być z tego dumni

Główne zdjęcie
Jerzy Łuba, dyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży

- W całej Polsce istnieje około 2 500 liceów ogólnokształcących, z których najlepszych 500 zostało sklasyfikowanych w rankingu miesięcznika „Perspektywy”, w którym nasze liceum zajęło wysoką i zaszczytną 88. pozycję – cieszy się Jerzy Łuba, dyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. - Czekałem na ranking z dużą niecierpliwością i nie omieszkałem nawet od razu po godzinie 24. zajrzeć do Internetu, żeby się uspokoić. To wyróżnienie i satysfakcja nie tylko dla nauczycieli i uczniów, ale także dla rodziców. Wszyscy możemy być z tego dumni.

W „Pierwszym” przy ul. Bernatowicza wzdłuż całego parteru ciągną się przeszklone gabloty, pełne dyplomów, medali i pucharów. W jednej wiszą już dwie duże plakiety w kształcie tarczy szkolnej z napisem: „Złota szkoła 2013” i „Złota szkoła 2014”. Wkrótce zawiśnie tu wyróżnienie za rok 2015.
- W rankingu wzięto pod uwagę różne wskaźniki – tłumaczy dyrektor Jerzy Łuba. - Wyniki matur z przedmiotów podstawowych i obowiązkowych dają I LO 4. miejsce w województwie podlaskim, a gdy do tego dołączyć 11 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, jesteśmy na 2. miejscu.
Dyrektor zapowiada – jak określa – „nieco inną organizację pracy i zastosowanie innego podziału grup”. - Musimy przyjąć rozwiązania w zakresie wspierania uczniów I LO na drodze do osiągania jeszcze lepszych wyników matur – planuje kierujący „Pierwszym” od 10 lat dyrektor.
- W nowym ramowym planie nauczania w cyklu trzyletnim ubyły 64 godziny z języka polskiego i matematyki. Czuję satysfakcję z zajęcia wysokiej pozycji w rankingu, ponieważ to bardzo sympatyczna sytuacja, że od lat udaje się nam utrzymywać wysoki poziom nauczania. Przy okazji, warto też pogratulować pedagogom z „Pierwszego”, którzy są oddani całym sercem młodzieży i nie żałują czasu i sił, aby ci młodzi ludzie mieli jak najwięcej wiadomości i umiejętności. A uczniowie...? To wybitni, mądrzy i pracowici ludzie, którzy w przyszłości zostaną bardzo ważnymi obywatelami naszego kraju. Będą sprawowali ważne funkcje w naszym życiu społecznym, naukowym politycznym i gospodarczym. Zależy mi na tym, żeby świętująca 400-lecie w 2014 roku szkoła średnia utrzymywała tak wysoki poziom edukacyjny. Z dumą mogę powiedzieć, że doceniają nas komitety ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. W lutym gościmy okręgową olimpiadę geograficzną szkół ponadgimnazjalnych, w marcu – okręgową olimpiadę matematyczną gimnazjalistów, a w kwietniu – finał ogólnopolskiej olimpiady matematycznej. Chyba nigdy u nas w całej historii szkolnictwa nie było w Łomży finału - podkreśla dyrektor Łuba.

zobacz: Pierwsze ciągle najlepsze

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę