Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Płoną trawy

Dwa razy w te święta łomżyńscy strażacy wyjeżdżali do pożarów łąk. W sumie w tym roku służby interweniowały już trzykrotnie. Jedna taka interwencja kosztuje ok. tysiąca złotych – ocenia rzecznik prasowy komendy Państwowej Straży Pożarnej w Łomży – Sławomir Mieczkowski. Trawy wypalają głównie rolnicy po to by ułatwić wzrosty młodych traw, jednak jak oceniają specjaliści nic to nie daje. Dodatkowo niszczy ekosystem co wyjaławia glebę na lata. Strażacy apelują do rolników o zaniechanie tych czynności.

Oprócz sankcji prawnych wypalanie traw grozi też większym pożarem. W tym roku już dwukrotnie w kraju z tej przyczyny płonęły lasy. W ubiegłym roku w wyniku pożarów traw ginęli ludzie.Wypalanie traw jest też zakazane przez Unię Europejską. Właściciel łąki, na której wypalano trawy, może stracić część dopłaty bezpośredniej. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapowiada odpowiednie kontrole.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę