Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Dzieci bardziej ulżą w podatkach

Z początkiem 2015 r. weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. - Zmiany poprawiają sytuację tych podatników, dla których dotąd pełne wykorzystanie ulgi było nieosiągalne, w tym dla blisko połowy rodzin wielodzietnych, których podatek był niższy od maksymalnego poziomu ulgi – mówi Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku podkreślając, że teraz budżet państwa dopłaci tym rodzinom, zwracając kwotę niewykorzystanej ulgi.

- Zwrot nie będzie mógł przekroczyć łącznej kwoty zapłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, a zatem warunkiem uzyskania go jest opodatkowana i oskładkowana praca przynajmniej jednego z rodziców – zauważa Hancewicz. - Na dodatkowe wsparcie w postaci zmienionej ulgi na dzieci będzie mógł liczyć ponad milion rodzin, w których wychowuje się ok. dwa miliony dzieci. Dzięki temu ponad 97 proc. rodzin - płatników PIT - będzie mogło wykorzystać tę ulgę w pełni.

Od tego roku nastąpiło też podwyższenie ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko o 20 proc. Kwoty odliczenia będą wynosić w tym roku na pierwsze i drugie dziecko – 1.112,04 zł, na trzecie – 2.000,04 zł, a na każde kolejne 2.700 zł. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę