Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Mała gmina z wielkim sercem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę grała nie tylko w dużych miastach, ale także niewielkich miejscowościach takich jak Zbójna. I choć Kurpie w Polsce nie słyną z zamożności to jednak mogą zasłynąć z hojności. Podczas 23. finały WOŚP w maleńkiej Zbójnej zebrano ponad 19 tysięcy 300 złotych. - Pieniądze zbieraliśmy do puszek, ale także podczas aukcji, na której sprzedaliśmy 80 gadżetów orkiestrowych i dzieł przekazanych przez twórców ludowych – mówi Renata Krajewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej. - Jedna z licytowanych rzeźb została sprzedane za niemal 300 złotych.

- Zazwyczaj mieliśmy około setki wolontariuszy, ale w tym roku było ich o połowę mniej – mówi Renata Krajewska, przypominając, że przed rokiem wynik w Zbójnej był o 3 tys. zł lepszy.
Ale i tegoroczny jest wspaniały zważywszy, że cała gmina Zbójna ma mniej niż 4,5 tysiąca mieszkańców. Miejscowy GOK finały WOŚP organizuje już od 15 lat. Poza kwestą przed kościołami organizowane są tu także licytacje, światełko do nieba i koncerty. W tym roku zabawę w Zbójnej zapewniał zespół Itax.

Jako sukces określają organizatorzy WOŚP-ową zbiórkę w Miastkowie i okolicach. Wolontariusze kwestujący w Tarnowie, Rybakach, Zaruziu, Miastkowie, Rydzewie i Drogoszewie zebrali ponad 3 tysiące złotych.
- Nie chcielibyśmy, aby nasz wynik gdzieś przepadł, to już piąty rok, w którym wspieramy łomżyński sztab, może kwota nie jest imponująca jak sztabu w Łomży, ale każda złotówka się liczy! - podkreśla Mirek Sznejder. - Rok temu w porozumieniu z p. Agnieszką Zduńczyk  dyrektor gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Miastkowie postanowiliśmy „iść na swoje” i w budynku PG zorganizować własny finał. Czyli po wrzuceniu pieniążków pod kościołem zaprosić na ciasto, herbatę, watę cukrową, pokaz Zumby, pokaz pierwszej pomocy, poczytać dzieciom książki, pomalować im twarze, poznać zasady bezpieczeństwa na drodze lub nauczyć się języków obcych czy matematyki na wesoło. I udało się. Zebraliśmy 3115,46 PLN!


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę