Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
Tekst płatny

Zadbaj o zdrowe stopy jak najwcześniej

Pracujesz w pozycji stojącej bądź musisz dużo chodzić? Nosisz w pracy eleganckie, ale niewygodne obuwie? Masz sporo dodatkowych kilogramów, albo wręcz przeciwnie, prowadzisz aktywny tryb życia, ale odniosłeś kontuzję? W żadnej z tych sytuacji nie bagatelizuj bólu pięty niewiadomego pochodzenia, bowiem może to być początek tzw. ostrogi piętowej – choroby dotykającej coraz więcej osób i mogącej prowadzić nawet do trwałego, uniemożliwiającego poruszanie, kalectwa. Najskuteczniejszą metodą jej leczenia jest terapia falą uderzeniową w specjalistycznym gabinecie fizjoterapeutycznym, takim jak OrtoMed w Łomży.

Ostroga piętowa to narośl powstająca na spodzie pięty, która powiększając się przez lata zaczyna podrażniać okoliczne tkanki powodując stan zapalny. Szczególnie narażone na jej występowanie są osoby, u których wystąpił przynajmniej jeden z poniższych czynników: uprawiają sport angażujący nogi, pracują na stojąco, mają nadwagę, noszą niewygodne obuwie (np. szpilki) lub miały nieprawidłowo wyleczoną kontuzję.
Pierwszym niepokojącym sygnałem jest nagły ból stopy pojawiający się przy jej obciążeniu. Początkowo dolegliwości mogą być niewielkie i ustępować po odpoczynku. Jednak z czasem ból będzie się nasilać, do momentu aż uniemożliwi pacjentowi normalne poruszanie się. Dlatego tak istotne jest wczesne rozpoznanie choroby przez specjalistę. Po stwierdzeniu ostrogi piętowej u pacjenta, możliwe jest zastosowanie kilku metod leczenia, jednak skuteczność każdej z nich znacząco różni się między sobą:
– leki przeciwbólowe i przeciwzapalne – maskują objawy choroby, nie likwidując jej przyczyny, czyli zmian zwyrodnieniowych;
– wkładki ortopedyczne – odciążają stopę i pomagają znosić ból. Wkładki można stosować w połączeniu z innymi wymienionymi tutaj rodzajami terapii; 
– ćwiczenia korekcyjne – najczęściej przynoszą ulgę tylko we wczesnych stadiach choroby, dodatkowo muszą być wykonywane pod okiem doświadczonego rehabilitanta; 
– chirurgiczne usunięcie narośli – jest to absolutna ostateczność, którą stosuje się tylko w przypadku poważnych komplikacji. Lekarze odradzają tę formę ze względu na długie leczenie pooperacyjne i możliwe powikłania;
– ultradźwięki oraz fala uderzeniowa – uważane za najskuteczniejszą metodę leczenia, ponieważ szybko (już nawet po pierwszym zabiegu) i bezpiecznie usuwają zwyrodnienie będące przyczyną bólu, dając niemal natychmiastową ulgę. 
Terapia falą uderzeniową, która jest najskuteczniejsza w leczeniu ostrogi piętowej, nie jest refundowana przez NFZ. Można jednak z tą bardzo dokuczliwą dolegliwością zgłosić się do prywatnego gabinetu fizjoterapeutycznego OrtoMed w Łomży przy alei Legionów 15, specjalizującego się w leczeniu tej choroby, prowadzonego przez doświadczonego rehabilitanta i wyposażonego w specjalistyczny sprzęt. Odpowiednio szybko zastosowana terapia falą uderzeniową przynosi ulgę, zwalczając przyczynę bólu bez późniejszych komplikacji zdrowotnych. Gabinet OrtoMed to nie tylko skuteczne leczenie ostrogi piętowej, ale też pełen zakres usług leczniczych, od masażu, fizykoterapii do kinezyterapii.

OrtoMed
aleja Legionów 15 (vis a vis CH4+, wspólne wejście z gabinetem stomatologicznym)
18-400 Łomża
tel. 602 482 487
www.ortomed.lomza.pl

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę