Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska WOŚP

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży będzie miał w niedzielę, 11. stycznia, scenę w Galerii Veneda, gdzie od godz. 10. do 20. odbędą się koncerty muzyczne i licytacje. W tym roku Orkiestra Serc zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. Finałowi towarzyszyć będą też imprezy rozrywkowe, sportowe i rekreacyjne w innych miejscach Łomży: w pobliżu fortu III w Piątnicy, na basenie, w bibliotece dziecięcej, dyskotece i herbaciarni. Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymał dotąd od WOŚP sprzęt dla noworodków za ponad 1 mln zł.

Na scenie w Venedzie wystąpią grupy muzyczne różnych gatunków: Crowley, Divine Weep, Main Street Band, Total Idiots Epidemy, Little Breaver, Kapela Przemka Kamińskiego i Cassel. Tańcem spróbują oczarować przedszkolaki, mażoretki Czaderki z Siódemki i tancerze breakdance CTGroup. Swoje stoiska z atrakcjami przygotowują, m.in., oddział noworodkowy szpitala i szkoła rodzenia oraz Grupa Ratownicza Nadzieja. Łomżyński Sztab WOŚP, którego szefową jest Monika Orłowska – Laskowska, zapowiada, że przy stoiskach zorganizowane zostaną, m.in., pokazy opieki nad dzieckiem i udzielania pierwszej pomocy. Pomiędzy występami i prezentacjami gości odbywać się będą licytacje przedmiotów, przekazanych przez ofiarodawców indywidualnych oraz instytucje. W niedzielę 23. Finału WOŚP studenci PWSIiP zaproszą dzieci do udziału w niejednej zabawnej konkurencji, zaś dorosłych – do bezbolesnego zarejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego DKSM, do czego trzeba będzie mieć przy sobie dowód osobisty. Fundacja Dr Otis pokaże, jak pies terapeuta zaprzyjaźnia się z dziećmi i jak może pomagać w ich rehabilitacji i zdrowieniu, zaś firma Max-bike ucieszy fanów motoryzacji premierowym pokazem zbudowanego od podstaw motocykla i wystawą motocykli. Za datek na WOŚP będzie można wybrać się na przejażdżkę motocyklem i zlicytować oryginalny kask. W Łomży z puszkami od rana do zmroku spotkamy 100 wolontariuszy.

Między sceną a miastem.

W sobotę rano przed 23. Finałem okazało się, że Mikołaj nie opuścił jeszcze Łomży. Po spotkaniach świątecznych i noworocznych starczyło mu sił i słodyczy, aby obdarować wszystkich, dużych i małych, którzy wrzucą datek do puszki WOŚP. Niestrudzony Mikołaj jest już nowoczesny i ma tel. kom. 604 284 106. W dniu Finału w godzinach 10. - 20. można zadzwonić i dowiedzieć się, gdzie aktualnie Mikołaj kwestuje i rozdaje słodkości. Chcesz cukierka i wesprzeć WOŚP, dzwoń do Mikołaja.

W mieście i poza nim
Za ofiarowanie kwoty na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka grupa Łomża 4 x 4 na b. torze crossowym w Piątnicy zaproponuje jazdę terenową w godzinach 10. - 15. Na lodowisku Biały Orlik przy ul. Katyńskiej będzie można pośmigać na łyżwach po wrzuceniu pieniążków do puszki, z którą będzie kwestował wolontariusz WOŚP. Z kolei MOSiR i Przedsiębiorstwo Komunalne „Błysk” zapraszają na turniej piłki siatkowej do Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny 18 w Łomży w godzinach 9. - 15. Podczas turnieju prowadzona będzie kwesta oraz licytacje na rzecz WOŚP, a wpisowe drużyn w całości przekazane zostanie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Partnerami charytatywnego turnieju siatkówki są: Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja. Impreza ph. „Co tu jest grane...?” zacznie się, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, o godz. 14 w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A. W programie instrumentalno-wokalnego popołudnia znalazły się występy: utalentowanych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz grającego 30 lat łomżyńskiego zespołu Polityka, który także da koncert w sobotę, 10. stycznia, już od godz. 19. w Herbaciarni Pikoteria. Ponadto, jak na prawdziwą herbaciarnię przystało, Pikoteria przekaże na licytację jedną stylową filiżankę oraz zapewni gorącą herbatę wolontariuszom w niedzielę 23. Finału od godz. 9. aż do 23. Wprawdzie większość puszek o późnej porze będzie otwierana przez pracowników Banku Pekao SA, który tradycyjnie podjął się obsługi finansowej kwesty Orkiestry Serc, lecz starsi mogą zechcieć po światełku do nieba o godz. 20 przy Galerii Veneda przejść się spacerkiem, aby przy herbatce podzielić się wrażeniami z Finału.
W sobotę Yam Caffe przy al. Legionów pieniądze za wstęp na dyskotekę od godz. 21.30 (min. 10 zł) w całości przekaże na WOŚP. Na basenie przy Wyszyńskiego sobotnie kwestowanie pod wodą i licytacja specjalizacji z nurkowania odbędzie się w godzinach 13. - 16., o co zadbają: Scubomaniak Diving Group razem z MOSiR Łomża. W niedzielę od 13. do 16. Łomżyński Klub Płetwonurków Podwodny Jeleń z Akademią Nurkowania Konik Morski wykonają podwodne zdjęcia i filmy, które udostępnią każdemu zainteresowanemu. Za szczery datek dla WOŚP - bezpłatna lekcję nurkowania.

 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę