Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowoczesne centrum kultury powstało w Podgórzu k. Łomży

Wielka biblioteka i czytelnia, dwupiętrowy plac zabaw dla najmłodszych, siłownia na świeżym powietrzu - tak wygląda przebudowana za pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka gminna w Podgórzu, małej miejscowości pod Łomżą. To jedna z 18 bibliotek w Polsce i jedyna w województwie podlaskim, która została zakwalifikowana do udziału w ministerialnym projekcie Program Wieloletni Kultura+ Priorytet "Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek".

Niedawno zakończono prace budowlane i wykończeniowe, teraz placówka, która stała się nowoczesnym centrum nauki i kultury, czeka na otwarcie.
Biblioteka w Podgórzu realizuje wiele projektów: prowadzi lokalne archiwum cyfrowe, organizuje konkursy literackie, sprowadza książki dla studentów, którzy przyjeżdżają po nie z całego województwa.
W rankingu bibliotek przygotowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą" placówka zajęła 5. miejsce w kraju. Doceniono działanie na rzecz lokalnej społeczności oraz starania o poszerzanie księgozbioru i liczbę korzystających z niego czytelników.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę