poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowoczesne centrum kultury powstało w Podgórzu k. Łomży

Wielka biblioteka i czytelnia, dwupiętrowy plac zabaw dla najmłodszych, siłownia na świeżym powietrzu - tak wygląda przebudowana za pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka gminna w Podgórzu, małej miejscowości pod Łomżą. To jedna z 18 bibliotek w Polsce i jedyna w województwie podlaskim, która została zakwalifikowana do udziału w ministerialnym projekcie Program Wieloletni Kultura+ Priorytet "Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek".

Niedawno zakończono prace budowlane i wykończeniowe, teraz placówka, która stała się nowoczesnym centrum nauki i kultury, czeka na otwarcie.
Biblioteka w Podgórzu realizuje wiele projektów: prowadzi lokalne archiwum cyfrowe, organizuje konkursy literackie, sprowadza książki dla studentów, którzy przyjeżdżają po nie z całego województwa.
W rankingu bibliotek przygotowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą" placówka zajęła 5. miejsce w kraju. Doceniono działanie na rzecz lokalnej społeczności oraz starania o poszerzanie księgozbioru i liczbę korzystających z niego czytelników.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0