Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Pieszy bez odblasków potrącony o zmroku

31-letni mężczyzna wtargnął z bocznej drogi gruntowej w okolicy wsi Grzymały Szczepankowskie na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżające renault. Groźne potrącenie zdarzyło się w sobotę przed godziną szóstą wieczorem na drodze krajowej nr 61 między Łomżą a Miastkowem. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący renault 56-latek był trzeźwy. Niestety, pieszy z poważnymi obrażeniami nóg został zawieziony do szpitala.

Wypadek miał miejsce na obszarze niezabudowanym, zaś poszkodowany 31-latek szedł w ubraniu bez elementów odblaskowych. Policjanci przypominają, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem wszystkich pieszych, z wyjątkiem poruszających się po chodniku. Odblaski powinny być umieszczone w miejscach widocznych dla uczestników ruchu. Noszenie elementów odblaskowych w sytuacji ograniczonej widoczności na drodze ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i uratowania zdrowia lub życia pieszych. Kierowcy pojazdów mogą z o wiele większej odległości ujrzeć pieszego, który ma opaski odblaskowe na nogach czy rękach, a dzięki temu – udaje się im go bezpiecznie wyminąć. Dlatego policjanci również apelują: bądźmy widoczni na drodze, a nosząc odblaski - promujmy modę na bezpieczeństwo.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę