Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

„AUTYZM ŁOMŻA”

Fundacja DR OTIS prowadzi przedszkole dla dzieci zdrowych oraz z autyzmem. Planuje także otworzyć pierwszą w Łomży szkołę podstawowa dla dzieci z autyzmem. Jako fundacja DR OTIS od marca 2014 roku prowadzimy Przedszkole Niepubliczne Nutka, które znajduje się na ul. Sybiraków 20/4A. Obok oddziału powszechnego, stworzyliśmy też grupę terapeutyczną dla dzieci ze spektrum autyzmu. Jest to pierwsza poza oddziałami integracyjnymi, tego typu inicjatywa przedszkolna w Łomży, bazująca na indywidualnym podejściu do każdego malucha. Obecnie w Nutce znajdują się dwie grupy przedszkolne. Do pierwszej uczęszcza 12 dzieci z grupy powszechnej oraz 3 dzieci do grupy terapeutycznej, starszaki mają od 4 do 6 lat. W listopadzie 2014 roku otworzyliśmy dodatkowo grupę maluszków (ul. Sybiraków 20/8A). W chwili obecnej jest w niej 8 dzieci z oddziału powszechnego oraz 3 dzieci z grupy terapeutycznej w wieku od 2,5 do 3,5 lat.

W tak niedługim czasie udało nam się również zrealizować projekt edukacyjny na terenie powiatu łomżyńskiego. „Zajęcia terapeutyczne z Nutką”, program „ Wczesna Interwencja w Autyzmie” - współfinansowanego ze ROPS w Białymstoku, skierowane były do dzieci z autyzmem w wieku przedszkolnym. Podczas zajęć terapeutycznych prowadzone były elementy dogoterapii, zajęć ruchowych, terapii zajęciowej. Zajęcia odbywały się bezpłatnie.

W chwili obecnej zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi, głównie dotkniętych autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną, prowadzone są w Naszym przedszkolu. W zależności od indywidualnych potrzeb każdego dziecka, prowadzona jest terapia zajęciowa, zajęcia logopedyczne, dogoterapia, muzykoterapia, ćwiczenia rehabilitacyjne i wspierające rozwój, zajęcia terapeutyczne oraz zajęcia integracji sensorycznej. Nasi specjaliści posiadają doświadczenie zdobyte w poradni dla dzieci z autyzmem oraz innych placówkach terapeutycznych i leczniczych. Rozpoczynamy także propagowanie i szkolenia z zakresu metody terapeutycznej Son-Rise zwanej inaczej Metodą opcji” wywodzącej się z USA. Zapisanie dziecka do grupy terapeutycznej jest szczególnie polecane w przypadku braku możliwości oddziaływania terapeutycznego ze względu na długi okres oczekiwania w poradni, czy brak możliwości finansowych na prywatne terapie, bądź brak czasu.

Opłata za przedszkole obecnie wynosi  350 zł. miesięcznie wraz z wyżywieniem w grupach powszechnych. Dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego cena jest niższa i zależy od sytuacji rodzinnej. Są to koszty porównywalne z cennikami w innych przedszkolach, działających na terenie Łomży. Istnieje możliwość dofinansowania pobytu, wyżywienia dziecka ze środków pomocy społecznej lub PFRON.

W Naszym przedszkolu istnieje też możliwość zwrotu pewnej części kosztów terapii wskazanej przez rodzica. Otrzyma je każde dziecko z grupy terapeutycznej, które posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Jest to finansowane w ramach program własnego Fundacji DR OTIS- „Rodzic najlepszym terapeutą”. Prowadzimy także wczesne wspomaganie rozwoju.

W grupie powszechnej, w ramach opłaty za przedszkole obok typowych zajęć edukacyjnych i zabaw, dzieci mają rytmikę,edukację muzyczną, dogoterapię, zajęcia ruchowe, niwelujące wady postawy, oraz język angielski.

Ponad to dla wszystkich dzieci z Naszego przedszkola organizujemy wycieczki, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, edukacje biblioteczną i muzyczną oraz teatralną. Bierzemy też udział w projekcie edukacyjnym „Czytam z Nutką”.

Warto dodać, że atutem Naszego przedszkola jest nie tylko bogata oferta ,doświadczeni specjaliści, czy przyjazna atmosfera, ale również bezpieczeństwo. Mamy zainstalowany monitoring, do którego dostęp, w przedszkolu, mają także rodzice.

Nowością w Naszym przedszkolu jest wprowadzana Karta Smyka, nowoczesny system zarządzania przedszkolem , który  pozwala rodzicom na stała kontrolę wychowawczą i otrzymują bieżące informacje z przedszkola.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach, miło i efektywnie spędzało czas w przedszkolu, zapisz je do Nutki. Spiesz się, bo liczba miejsc jest ograniczona.

W roku 2015 planujemy otworzyć szkołę podstawową dla dzieci autystycznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców planujemy otworzyć pierwszą w Łomży szkołę podstawową dla dzieci z autyzmem. Znajdą w niej miejsce także dzieci które mają indywidualny tok nauczania. W Naszej szkole będą miały zapewnioną  opiekę przez cały dzień, zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, także terapie wskazane przez rodziców.

Wszelkich informacji dotyczących szczegółów zajęć, programów edukacyjnych i terapeutycznych, można uzyskać u Doroty i Roberta Zwierzyńskich. Przedszkole tel. 664 679 560, 668 839 832,  grupa terapeutyczna i szkoła tel. 606 741 343.

www.dr-otis.pl www.facebook.com/drotisfundacja


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę