Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Do Białegostoku pełnym gazem

Główne zdjęcie
fot. GDDKiA Białystok

Pełny standard dwujezdniowej drogi ekspresowej ma od wczoraj – wtorku 30 grudnia – ma fragment S8 Jeżewo – Białystok. Drogowcy zdjęli wiszące tu od ponad dwóch lat – czyli wybudowania drogi - ograniczenia prędkości do 100 km/h i kierowcy aut osobowych mogą już - zgodnie z prawem - poruszać się na tym odcinku z prędkością 120 km/h – podał Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA.

Obowiązujące dotychczas ograniczenia prędkości do 100 km/h związane było z koniecznością wybudowania dodatkowych ekranów akustycznych przy ekspresówce.
- Bez nich odcinek nie spełniał wszystkich standardów drogi ekspresowej – mówi Malinowski tłumacząc, że budowa ekranów przeciągała się ze względu na problemy wykonawców. – Pierwszy zbankrutował zanim rozpoczął budowę, drugi został wyrzucony ze względu na znaczące opóźnienia i niemożność zrealizowania zadania zgodnie z umową, wreszcie ekrany wybudował – i też nie bez problemów – trzeci wykonawca, firma Via Polonia.
Teraz, niespełna 2 tygodnie po zakończeniu prac, GDDKiA otrzymała na piśmie informację o tym, że WINB „nie zgłasza sprzeciwu w przedmiocie przystosowania do użytkowania zrealizowanego zakresu robót…”.
- To zaś oznacza zakończenie formalnych procedur po zakończeniu budowy dodatkowych ogrodzeń i ekranów akustycznych. Dlatego też drogowcy mogli usunąć obowiązujące dotychczas ograniczenia prędkości do 100 km/h – przekazuje Malinowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę