Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zamiast doradcy inwestycyjnego tylko asystent prezydenta

Kazimierz Gwiazdowski nie będzie doradcą prezydenta Łomży ds. inwestycyjnych. Jak się okazuje polityk Prawa i Sprawiedliwości nie spełnia wymogów formalnych – nie ma wykształcenia wyższego - aby móc zostać doradcą. Informacje te potwierdza prezydent Mariusz Chrzanowski tłumacząc, że na konferencji prasowej na której poinformował o zamiarze powołania Gwiazdowskiego na doradcę, „myślał o asystencie, a mówił o doradcy, o którego wszyscy pytali”.

52-letni Kazimierz Gwiazdowski radny sejmiku wojewódzkiego i były poseł na Sejm RP w latach 2006-2011 – jak czytamy na stronie Sejmu ma wykształcenie średnie zawodowe – ukończył Technikum Melioracji Wodnych. Tymczasem zgodnie z prawem kandydat na stanowisko doradcy w samorządzie musi mieć wykształcenie wyższe i co najmniej pięcioletni staż pracy. Mniej wymaga się od osoby zatrudnianej jako asystent. Tutaj wystarczy jedynie, aby kandydat miał wykształcenie średnie. Jest to związane z mniejszą rangą tego stanowiska i znacząco niższą pensją.

Przypomnijmy zgodnie z wczorajszą zapowiedzią prezydenta Chrzanowskiego Kazimierz Gwiazdowski „najprawdopodobniej” w ratuszu pojawi się w połowie stycznia wraz z  wiceprezydentem Andrzejem Garlickim. Gwiazdowski miałby zajmować się kwestiami inwestycyjnymi i pozyskiwaniem środków zewnętrznych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę