Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok. pl

Nie ma porozumienia koalicjantów - znowu przerwana sesja sejmiku

Koalicja PO-PSL, która ma większość w sejmiku województwa podlaskiego nie może dojść do porozumienia w sprawie wyboru wiceprzewodniczących sejmiku - w poniedziałek (29.12) po raz drugi sesja temu poświęcona została przerwana. Kolejna próba - za dwa tygodnie.

Przerwę ogłosił przewodniczący sejmiku Marian Szamatowicz (PO) informując, że powodem jest brak jednoznacznych uzgodnień politycznych w tej sprawie.

Sesja została przerwana do 12 stycznia. Odbędą się wtedy formalnie dwie sesje: dokończenie jednej, z kolejną próbą wyboru wiceprzewodniczących sejmiku i następna, z czytaniem projektu budżetu województwa podlaskiego.

Koalicja PO-PSL ma w sejmiku większość. Zgodnie z umową koalicyjną, przy podziale stanowisk we władzach ludowcy mają stanowisko marszałka i dwóch członków zarządu, Platforma Obywatelska - dwóch wicemarszałków i przewodniczącego sejmiku.

Jednak nie we wszystkich kwestiach koalicjanci łatwo się dogadują, między partnerami dochodzi do tarć.

Pierwszym punktem spornym był wybór jednego z członków zarządu - radny PSL Cezary Cieślukowski nie otrzymał poparcia PO; dopiero kolejny kandydat Bogdan Dyjuk został wybrany do zarządu.

Kilka dni później marszałek Mieczysław Baszko (PSL) dokonał takiego podziału kompetencji między członków zarządu, że ich część - przypisana w umowie koalicyjnej Platformie - znalazła się w zakresie zadań, za które odpowiedzialni są ludowcy. PO uważa to za naruszenie warunków umowy koalicyjnej i domaga się od PSL spotkania.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę