Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Pieszy zginął na miejscu

Idący krawędzią jezdni 68-letni mężczyzna zginął w wyniku potrącenia przez osobowe volvo. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek wieczorem w Zambrowie na ulicy Łomżyńskiej.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, żeokoło 17.00 50-letnia kierująca osobowym volvo jadąc w kierunku Łomży, uderzyła w idącego krawędzią jezdni 68-letniego mieszkańca miasta. Niestety, mężczyzna pomimo podjętej na miejscu akcji ratunkowej zmarł.  Przyczyny i dokładne okoliczności tragicznego wypadku, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, ustalają zambrowscy policjanci.

Do potrącenia pieszego dosżło także wwe wtorek wieczorem w Łomży. Około godz. 18.30 34-letni kierowca skody oktawia skręcając z Sikorskiego w prawo  w ul. Wojska Polskiego nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście. Kobieta z obrażeniami ciała – także złamaniami kości -  trafiał do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę do kierowców i przechodniów. Gdy jest mokra nawierzchnia drogi hamowanie samochodu jest utrudnione. Ewelina Szlesińska zachęca też pieszych do noszenia na ubraniach elementów odblaskowych. 
- Te elementy są obowiązkowe dla wszystkich pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym, ale znacząco poprawiają widzialność pieszych także w mieście, więc zachęcamy także i ich przypięcia takiego odblasku do kurtki, czy choćby torebki – mówi  Szlesińska.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę