Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Włosi połączą S8

Kontrakt na budowę ponad 14-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Mężeninem a Jeżewem, podpisali w poniedziałek dyrektorzy białostockiego oddziału GDDKiA oraz przedstawiciele firmy Astaldi S.p.A. - Włosi zadeklarowali 22 miesięczny termin realizacji (od chwili podpisania umowy ale z wyłączeniem okresów zimowych ) oraz 10-letnią gwarancję – podaje Rafał Malinowski z GDDKiA zaznaczając, że wartość podpisanego kontraktu opiewa na 440,68 mln zł. Astaldi od kilku miesięcy buduje już odcinek „ósemki” Zambrów – Mężenin.

Odcinek od Mężenina do Jeżewa ma dokładnie 14,26 km długości. W połowie 2017 roku będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa po 2 pasy ruchu (2 x 3,5m) w każdą stronę, plus po pasie awaryjnym 2x2,5 m). Przyjęty wariant w większości przebiega po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8 ale z obejściem miejscowości Krzewo. Przewiduje się budowę 2 węzłów: Sikory i Kobylin. Obiekty inżynierskie: 1 most, 9 wiaduktów i 7 przejść dla zwierząt. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę