Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Lekarze rodzinni od stycznia nie otworzą gabinetów?

Gabinety lekarzy rodzinnych od nowego roku mogą być zamknięte. Lekarze rodzinni zrzeszeniu w Porozumieniu Zielonogórskim w dalszym ciągu nie osiągnęli porozumienia z Ministerstwem Zdrowia odnośnie warunków świadczenia usług w 2015 roku. Zarząd Federacji chce zawiesić dalsze negocjacje, i przekazuje, że w takim wypadku od stycznia lekarze rodzinni nie otworzą gabinetów. W województwie podlaskim zdecydowana większość poradni rodzinnych należy do tego Porozumienia. Na razie nie wiadomo ile gabinetów z Łomży i regionu podpisało umowy z NFZ-etem na nowy rok. Adam Dębski rzecznik prasowy białostockiego oddziału Funduszu mówi, że „te dane, teraz nie będą ujawniane”.

Z komunikatu opublikowanego przez Porozumienie Zielonogórskie wynika, że Zarząd Federacji podczas niedzielnego posiedzenia postanowił, że jeżeli w toku rozmów prowadzonych z Ministrem Zdrowia, Minister nie złoży konstruktywnych i uwzględniających postulaty Federacji propozycji, Federacja zawiesi dalsze negocjacje  do czasu przedstawienia takich propozycji przez resort.
„W takiej sytuacji od 02.01.2015 roku, praktyki lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszonych w Federacji nie będą otwarte, ze względu na brak możliwości podpisania umów na warunkach proponowanych przez Ministra Zdrowia i Prezesa NFZ” - czytamy na stronie Porozumienia Zielonogórskiego. - „Zmiana stanowiska może nastąpić tylko i wyłącznie po takiej modyfikacji warunków pracy w podstawowej opiece zdrowotnej, na 2015 rok, które będą bezpieczne dla Pacjentów i świadczeniodawców” – czytamy w podjętej uchwale.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę