Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Luzacka 18-dniowa przerwa świąteczno-noworoczna

Prawie trzy tygodnie wolnego daje uczniom rozkład w kalendarzu dni wolnych ustawowo od pracy, przeznaczony na świętowanie również przez ich rodziców i nauczycieli: Bożego Narodzenia 24. i 25 grudnia, Nowego Roku 1. stycznia i Trzech Króli 6 stycznia. Oznacza to, że milusińscy młodsi i starsi mają od dziś do 7. stycznia 2015 roku czas wolny od obowiązkowej nauki i zajęć w swoich macierzystych szkołach. Czy pierwsi znajdą w nich przynajmniej opiekę, zaś drudzy – godziwą rozrywkę na swoim poziomie wiekowym...?. Najmłodsi na pewno tak , a starsi – tak nie do końca...

W Publicznym Gimnazjum nr 8 wychowawcy rozdali uczniom karteczki z pytaniem do rodziców, czy są zainteresowani, oni i ich dzieci, organizacją w szkole zajęć opiekuńczych. - I dowiedzieliśmy się, że nie ma takich dzieci, które chciałyby czas wolny przerwy świąteczno-noworocznej spędzać w murach szkoły – wyjaśnia z uśmiechem Halina Dąbrowska, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, w odpowiedzi na pytanie, jak kwestię wolnego od obowiązków szkolnych rozwiązano w kierowanej przez nią placówce oświatowej. - Niezależnie od tego wyboru, nauczyciele umawiają się z grupami swoich uczniów, którzy przygotowują się do konkursów przedmiotowych. Jeśli któryś z uczniów jest zainteresowany pogłębianiem w czasie wolnym wiedzy, rozwijaniem zdolności oraz umiejętności z języka polskiego czy chemii, to z pewnością pożytecznie spędzi okres przerwy. Poza tym, nasza szkoła będzie otwarta od godziny 8. do 15, by rodzice i uczniowie mieli z nami kontakt.
I Liceum Ogólnokształcące i i mieszczące się w tym samym gmachu przy ul. Feliksa Bernatowicza PG nr 6 również będą otwarte w dni robocze od godz. 7. do 16. - Zajęcia w sobotę, 20. grudnia, u nas będą odbywały się, jakby przerwa świąteczna się jeszcze nie zaczęła – tłumaczy dyrektor Jerzy Łuba. - Wynika to z faktu, że będzie odbywało się sporo kół zainteresowań. Nie z przymusu, tylko z chęci i potrzeby nauki, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. W dniach 22., 23. i 24. grudnia żaden z uczniów ani rodziców nie zgłosił potrzeby organizowania zajęć. Jednak przygotowanie do olimpiad  ogólnopolskich wymaga poświęcenia czasu, więc koła zainteresowań popracują też 2. i 5. stycznia.
Inaczej sprawa ma się z najmłodszymi, gdyż dla pracujących rodziców podstawowa sprawą będzie zapewnienie maluchom opieki. W okresie przerwy świąteczno-noworocznej wszystkie przedszkola publiczne i oddziały zerowe w szkołach podstawowych są czynne. - Te placówki i jednostki są tzw. nieferyjne – mówi Andrzej Piechociński, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży. - Szkoły mają świetlice, w których będą bezpiecznie i pod opieką bawiły się również starsze dzieci. Nawet jak dzieci nie za bardzo chcą się wybrać, lecz potrzebują opieki, zdaniem rodziców, to mogą przyjść; w oświacie to normalna sytuacja. I tak w świąteczno-noworocznej Łomży jest od wielu lat.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę