czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Puchar Polski karate kyokushin w Łomży

Karolina Mroczkowska wywałczyła Puchar Polski Karate Kyokushin

Z jednym złotym, jednym srebrnym i czterema brązowymi medalami powrócili do domów zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate z rozgrywanego w obiektach AWF w Białej Podlaskiej XXXI Puchar Polski Karate Kyokushin. - Fenomenalny debiut w kategorii seniorskiej zaliczyła Karolina Mroczkowska, uczennica II LO w Łomży, tegoroczna mistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata juniorek, wygrywając od eliminacji do finału 4 walki w kategorii lekkiej już w pierwszych rundach – relacjonuje Dariusz Syrnicki prezes ŁKK. - Dawno nikt nie debiutował w takim stylu. Karolinie podczas zawodów przyszło zmierzyć się między innymi z medalistkami mistrzostw polski Darią Szefer z Siemianowic Śląskich w półfinale i Eweliną Mirosław ze Szczytna w finale. Tym samym Karolina Mroczkowska zdobyła Puchar Polski karate kyokushin.

Szefer - Mroczkowska
Zawodnicy ŁKK z trenerem Dariuszem Syrnickim

Bardzo dobry start zaliczył również Maciej Tercjak (student I roku WSA), który zdobył brązowy medal w kategorii lekkiej seniorów ulegając dopiero w walce o wejście do finału Mistrzowi Polski. Dobrze wypadła też dwójka naszych juniorów (16-17 lat). Klaudia Lanczewska (uczennica Liceum Sportowego) „na roztrenowaniu” po Pucharze Europy, który odbył się dwa tygodnie wcześniej, gdzie zdobyła dwa medale, również na tych zawodach  stanęła dwa razy na podium. Zdobyła srebro w kategorii układów (kata) i brąz w kategorii ciężkiej. Piotr Bejenka (uczeń I LO) również uplasował się na trzeciej pozycji wśród juniorów wagi ciężkiej. Bardzo dobrze wypadł  Tomek Stachacz (uczeń PG 1) rywalizujący w kategorii młodzików (14-15 lat). W stawce 25 zawodników  po 3 wyczerpujących pojedynkach eliminacyjnych uległ dopiero w walce o finał Szymonowi Olpińskiemu z Warszawy. Tomek był jedynym czternastolatkiem wśród czterech medalistów kategorii ciężkiej. Zapowiada się, że w przyszłym roku może być faworytem w swojej kategorii wagowej wśród młodzików.

Zawody w Białej Podlaskiej zorganizowane zostały przez Polski Związek Karate i zgromadziły rekordową ilość startujących, blisko 400 osób z 87 klubów. Dariusz Syrnicki dziękuje firmie PHU„Kurpiewski” za wsparcie wyjazdu łomżyńskich zawodników na Puchar Polski.