piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Nowe warianty obwodnicy Konarzyc i Kupisk

Planiści z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku opracowali nowe warianty przebiegu obwodnic Konarzyc i Starych Kupisk. W przypadku Konarzyc– zgodnie z postulatami mieszkańców - dorysowano wariant, który prowadzi za torami kolejowymi. W tym wypadku obwodnica tej miejscowości miałaby zaczynać się już w Łomży na wysokości Alei Legionów z ul. Strusią. W Starych Kupiskach drogowcy „doprojektowali” połączenie obwodnicy tej miejscowości z przyszłą obwodnicą Łomży w ciągu Via Baltica.

Obwodnica Konarzyc
Obwodnica Konarzyc
Obwodnica Starych Kupisk
Obwodnica Starych Kupisk

Pierwsze prezentacje przebiegów planowanych do budowy obwodnicy obu podłomżyńskich miejscowości odbyły się na początku listopada. (zobacz: W Konarzycach gotowi protestować, a Stare Kupiski negocjują). To wówczas mieszkańcy Konarzyc domagali się puszczenia obwodnicy za torami kolejowymi, dzięki czemu w tej miejscowości nie byłoby potrzeby przeprowadzania jakichkolwiek wyburzeń, „droga nie będzie przeszkadzała”, a dodatkowo otworzy nowe tereny pod budownictwo.
I taki alternatywny wariant przebiegu obwodnicy Łomży został przygotowany. Aby jednak drogę można było tedy poprowadzić potrzebna będzie zgoda samorządu miasta.
- Prezydent miasta Łomży Mariusz Chrzanowski przyjął zaproszenie i ma być na konsultacjach społecznych w Konarzycach podczas których będzie ten wariant prezentowany i omawiany – mówi Piotr Kłys wójt gminy Łomża, który jest przekonany, że na takim przebiegu drogi zyskałoby także miasto.
Konsultacje społeczne w sprawie przebiegu obwodnicy Konarzyc zaplanowano na najbliższy czwartek 18 grudnia 2014 r. w godzinach od 15.00 do 17.00 w Szkole Podstawowej w Konarzycach.

Stare Kupiski - jeden warinat trzy zakończenia
Tego samego dnia w godz. 17:30 – 19:30 w Szkole Podstawowej w Kupiskach odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przebiegu obwodnicy Starych Kupisk. Także w tym przypadku – uwzględniają uwagi zgłoszone na początku listopada drogowcy nanieśli zmiany przebiegu planowanej obwodnicy. Generalnie skupiają się one na miejscu „zakończenia” tej obwodnicy i jej wpięcia w planowaną obwodnice Łomży w ciągu Via Baltica.
- Propozycja drogowców jest taka, aby obwodnica Kupisk wpadała bezpośrednio na rondo zaplanowane do budowy na węźle z którego ma być w przyszłości wjazd na obwodnicę Łomży – mówi wójt Kłys.
Z nowymi dokumentami drogowców dotyczącymi obu obwodnic mieszkańcy gminy Łomża już mogą się zapoznać w Urzędzie Gminy (pok. nr 10). także tu można składać formalne wnioski i uwagi dotyczące przebiegu obu obwodnic, które później będą przekazane do PZDW w Białymstoku w celu przeanalizowania pod względem technicznym i w miarę możliwości uwzględnione w dokumentacji projektowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0