Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Jaka pensja dla prezydenta Chrzanowskiego?

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

11620 złotych – tyle miałby zarabiać prezydent Mariusz Chrzanowski według projektu uchwały podpisanego przez Bernadetę Krynicką przewodniczącą Rady Miasta. Sprawa ustalenia prezydenckiej pensji jest jednym z pierwszych zadań nowej rady. Przedstawiona propozycja wskazuje, że nowy prezydent miałby zarabiać o blisko 750 zł mniej niż poprzednik. Różnica wynika nie z barku chęci docenienia przez radnych – ta jest nawet większa niż za poprzednika, ale z racji małego stażu pracy „młodego”, raptem 30-letniego, prezydenta miasta.

Wniosek przewodniczącej RM Bernadety Krynickiej w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu
Wniosek przewodniczącej RM Bernadety Krynickiej w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu

Prezydencka pensja składa się z czterech składników. Po pierwsze to wynagrodzenie zasadnicze, które może wynieść od 4800 do 6200 zł.  Później są: dodatek funkcyjny, którego maksymalny poziom może wynieść 2100 zł,  dodatku specjalnego od 5% do 20% naliczony od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wysługę od 20 do 40%.

I teraz propozycja przewodniczącej brzmi aby prezydent Mariusz Chrzanowski zarabiał maksymalnie ile może czyli 6200 zł pensji zasadniczej, 2100 zł dodatku funkcyjnego i 40% dodatku specjalnego. Ten ostatni dodatek miałby być ustawiony na znacznie wyższym poziomie niż miał go prezydent Mieczysław Czerniawski. Gdy on obejmował urząd w 2010 roku radni miasta dodatek ten ustanowili na poziomie 25%, by po roku – w dowód uznania za dobrą pracę – podnieść go do 34%, przy jednoczesnym podniesieniu mu pensji zasadniczej z 5500 zł na 6200 zł.  
W sumie jednak prezydent Chrzanowski miałby pensje niższą od poprzednika o blisko 750 zł. To za sprawą braku dodatku za staż pracy, który w przypadku Czerniawskiego wynosił 1.240,- zł miesięcznie.

Ostatecznie wysokość prezydenckiej pensji radni mają ustalić na sesji w najbliższą środę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę