Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Pół tysiąca protestów już poszło...

Nie ma zgody na to, aby w nowym zarządzie województwa podlaskiego nie było żadnego przedstawiciela z jego zachodniej części. W weekend protest 4lomza.pl w tej sprawie podpisało niemal pół tysiąca mieszkańców. Każdy z nich, za naszym pośrednictwem, wysłał e-maila do 10 osób, władnych zmienić ten niekorzystny dla Łomży i całego regionu stan rzeczy. O tym, że to uciążliwa forma protestu świadczą reakcje adresatów. Jeszcze w piątek mówili o totalnie zawalonych skrzynkach pocztowych. Jeden zażądał usunięcia swojego służbowego adresu z listy bo protest „dezorganizuje” pracę, i grozi zgłoszeniem akcji „odpowiednim służbom”.

W piątek przed południem rozpoczęliśmy na 4lomza.pl akcję protestacyjną przeciwko pominięciu radnych województwa wybranych z zachodniego okręgu wyborczego przy podziale stanowisk w nowym zarządzie województwa. Koalicja PSL-PO, która w tym okręgu wyborczym zdobyła 3 z 6 mandatów – tym samym wprowadzając do Sejmiku trzech radnych - do nowego zarządu województwa, nie zaproponowała żadnego z nich. W efekcie w najważniejszym organie województwa, który będzie dzielił miliardy złotych z funduszy unijnych, ustalał zasady i priorytety rozwojowe, ale też przyznawał małe – kilku- czy kilkudziesięciotysięczne dotacje dla organizacji, stowarzyszeń lub klubów sportowych, nie ma nikogo, kto by mógł się upomnieć o sprawy zgłaszane z Łomży, Grajewa, Kolna, Zambrowa, Stawisk, Jedwabnego, Piątnicy, Małego Płocka, Wizny i pozostałych gmin powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego.

Dlatego protestujemy przeciwko wyrzuceniu przedstawiciela 305 tysięcy mieszkańców naszej części województwa. W akcji może wziąć udział każdy. Wystarczy się zdecydować i podpisać. Tylko powszechny sprzeciw mieszkańców Łomżyńskiego może doprowadzić do zmiany złej decyzji władzy i zmiany składu zarządu. Najbliższe posiedzenie Sejmiku na którym może ta kwestia być poruszana zaplanowane jest na poniedziałek 22 grudnia.

Protest automatycznie na swoje skrzynki pocztowe otrzymują: Mieczysław Baszko Marszałek Województwa, prof. Marian Szamotowicz Przewodniczący Sejmiku, sześcioro radnych sejmiku z okręgu „zachodniego”: Mieczysław Bagiński (PSL), Kazimierz Gwiazdowski (PiS), Stefan Krajewski (PSL), Agnieszka Muzyk (PiS), Marek Olbryś (PiS), Jacek Piorunek (PO), a także szefowie partii koalicyjnych w województwie: Wojciech Dzierzgowski (PSL) i Robert Tyszkiewicz (PO).

Aby podpisać się pod protestem, kliknij tutaj.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę