Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kierowcy uważajcie na swoje „japończyki”

Główne zdjęcie
Parking

Samochody japońskich marek są najchętniej zabierane przez złodziei – także w Łomży wynika z danych policji. W nocy z wtorku na środę z osiedlowego parkingu przy ul. Rycerskiej złodzieje skradli hondę accord. Właściciel starty wycenił na około 60 tys zł. Policjanci po raz kolejny proszą mieszkańców o czujność i zgłaszanie im przypadków osób kręcących się nocami po parkingach.

Jak informuje Ewelina Szlesinska z KMP w Łomży właściciele hondy o stracie auta dowiedzieli się w środę rano, gdy samochodem chcieli jechać do pracy. Samochodu nie było w miejscu gdzie zostawili go na noc więc wezwali policję. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie o kradzieży auta i rozpoczęli postępowanie, które – przynajmniej teoretycznie - ma doprowadzić do ustalenia sprawcy i odzyskania pojazdu. Niestety nie zawsze to się udaje.
Specjaliści informują, że właściciele samochodów mogą na wiele sposobów zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą – montując autoalarm, blokady kierownicy, czy zostawianie samochodu tylko na strzeżonym parkingu. Teoretycznie pomóc mogą działają wszystkie, ale praktycznie, każdy jest do pokonania przez złodziei. Dlatego policjanci po raz kolejny odwołują się do sąsiedzkiej czujności. Proszą aby zgłaszać im – do dyżurnego policji – każde przypadki kręcenia się nocą dziwnych osób wokół parkingów. Tak informacja może pomóc w udaremnieniu kradzieży, ale – jeśli czujność sąsiedzka będzie duża – może zniechęcić złodziei aut przed zajeżdżaniem do miasta.  
Szlesinska informuje, że tylko w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku z Łomży i najbliższej okolicy skradziono 17 samochodów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę