Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Marszałek podzielił kompetencje między członków Zarządu Województwa Podlaskiego

Główne zdjęcie
Zarząd województwa podlaskiego, od lewej: Bogdan Dyjuk, Anna Naszkiewicz, Mieczysław Baszko - marszałek, Maciej Żywno, Jerzy Leszczyński (fot. UMWP)

Marszałek podzielił kompetencje między członków Zarządu Województwa Podlaskiego. Jednak nie wszystkie ustalenia są zgodne z umową koalicyjną zawartą między PO i PSL. Platforma Obywatelska nie dostała wszystkich funduszy europejskich, które chciała. Europejski Fundusz Społeczny przypadł ludowcom. Marszałek Mieczysław Baszko tłumaczy, że przy podziale obowiązków kierował się kompetencjami członków Zarządu. Wicemarszałek Maciej Żywno z PO zapowiada z kolei, że w weekend realizację umowy kolacyjnej omówi podlaski zarząd jego partii.

Nie wiadomo jeszcze czy w najbliższych miesiącach nie będzie rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Województwa Bogdana Dyjuka z PSL, który ma odpowiadać za służbę zdrowia. Nie kryje on niezadowolenia z jego wyboru. Zapowiada, że jeśli nie będzie się sprawdzał w swojej roli, to z niej zrezygnuje.

Do pierwszego zgrzytu w koalicji PO-PSL doszło w poniedziałek (8.12) podczas sesji sejmiku. Platforma Obywatelska nie zgodziła się wówczas na kandydata ludowców do Zarządu Województwa Cezarego Cieślukowskiego. Wtedy do Zarządu zaproponowano Bogdana Dyjuka.

Kompetencje członków Zarządu Województwa:

Marszałek Mieczysław Baszko będzie odpowiadać za gabinet marszałka, biuro sejmiku, departament organizacji i kadr, departament finansów, departament współpracy z zagranicą i promocji, departament infrastruktury i ochrony środowiska, biuro obsługi urzędu, biuro prawne, biuro kontroli finansowej, biuro audytu wewnętrznego, zespół ochrony informacji niejawnych oraz spraw obronnych.

Wicemarszałek Maciej Żywno będzie odpowiadać za departament rozwoju regionalnego, departament wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego, departament kultury i dziedzictwa narodowego.

Wicemarszałek Anna Naszkiewicz odpowiadać będzie za departament edukacji, sportu i turystyki, departament społeczeństwa informacyjnego oraz biuro inwestycji.

Członek Zarządu Jerzy Leszczyński odpowiadać będzie za departament rozwoju obszarów wiejskich, departament rolnictwa i obszarów rybackich, departament mienia i geodezji.

Członek Zarządu Bogdan Dyjuk odpowiadać będzie za departament Europejskiego Funduszu Społecznego i departament zdrowia.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę