Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Andrzej Garlicki i Agnieszka Muzyk wiceprezydentami Łomży

Główne zdjęcie
Agnieszka Muzyk, Mariusz Chrzanowski i Andrzej Garlicki

- Żadnego związku z samorządem nie miałem. Boję się, ale jestem przekonany, że sobie poradzę – mówi Andrzej Garlicki (45 lat), który dotychczas związany jest z Kasą Stefczyka. Agnieszka Muzyk (43 lata) pracuje w OKE w Łomży i PWSIiP w Łomży, a ostatnio objęła mandat radnego sejmiku województwa podlaskiego. - Tu będę miała większy wpływ na rzeczywistość – mówiła Muzyk informując, że teraz zrezygnuje z mandatu w sejmiku. Nowi zastępcy prezydenta funkcję obejmują po nowym roku. Agnieszka Muzyk od 2 stycznia, a Andrzej Garlicki od 2 lutego. Póki co prezydent Mariusz Chrzanowski (30 lat) będzie współpracował z zastępcami byłego prezydenta. Pierwszą osobą wprowadzoną przez niego do ratusza ma być Mariusz Giełgut, który "lada dzień" obejmie funkcję etatowego doradcy prezydenta.

Wiceprezydenci: Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki
Wiceprezydenci: Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki
Agnieszka Muzyk, Halina Szymańska, Andrzej Garlicki, Tamara Małachowska, Grażyna Kołodziejska i Mariusz Chrzanowski
Agnieszka Muzyk, Halina Szymańska, Andrzej Garlicki, Tamara Małachowska, Grażyna Kołodziejska i Mariusz Chrzanowski
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 przyszły z życzeniami do Prezydenta
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 przyszły z życzeniami do Prezydenta
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 przyszły z życzeniami do Prezydenta
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 przyszły z życzeniami do Prezydenta
Bogumiła Olbryś, Bernadeta Krynicka, Agnieszka Muzyk, Mariusz Chrzanowski i Andrzej Garlicki
Bogumiła Olbryś, Bernadeta Krynicka, Agnieszka Muzyk, Mariusz Chrzanowski i Andrzej Garlicki

Agnieszka Muzyk z Łomży to doktor socjologii, zastępca kierownika Wydziału Badań i Analiz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, oraz adiunkt Instytutu Społeczno - Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Tak jak Mariusz Chrzanowski związana jest z Prawem i Sprawiedliwością. Była m.in. kandydatką PiS w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego, oraz w listopadowych wyborach do sejmiku województwa podlaskiego wygrywając ten mandat.
Andrzej Garlicki (45 lat) od kilkunastu lat związany jest z Kasami Stefczyka. Pełnił funkcję kierownika regionalnego Stefczyk Finanse w Łomży.
- Doświadczenie, profesjonalizm, a jednocześnie cechy charakteru, które będą pomagały realizować program wyborczy – to jak mówił prezydent Chrzanowski zdecydowało, że oni zostali wskazani na zastępców prezydenta. - Tworzymy dobry zespół. Jesteśmy w stanie zmienić nasze miasto. Nasza współpraca będzie korzystna dla miasta - dodawał.
Agnieszka Muzyk ma być zastępcą prezydenta do spraw oświaty, kultury, pomocy społecznej. W związku z tym, że funkcji wiceprezydenta nie można łączyć z funkcją radnego województwa – jak zaznaczała - będzie musiała najprawdopodobniej zrezygnować z mandatu radnego województwa, który objęła po listopadowych wyborach.
- O wiele bardziej efektywna i przydatna dla mieszkańców mogę być pełniąc funkcję w której będę miała realny wpływ na rzeczywistość – mówiła Muzyk. - Urząd i jednostki podległe miastu powinny funkcjonować jak sprawne firmy. Mam nadzieję, że nasz zespół będzie to gwarantował. Panie prezydencie utożsamiam się z Pańską wizją rozwoju miasta. Ta wizja jest jedyną możliwą dla miasta Łomży - dodawała.
Andrzej Garlicki na samym początku podziękował prezydentowi Chrzanowskiemu „za zaufanie i odwagę” w powierzeniu mu tak odpowiedzialnej funkcji. Mówił, że długo się zastanawiał, ale przekonała go „osobowość prezydenta, jego determinacja, plan dla Łomży, wizja naprawy miasta”.
- Jestem przekonany, że moje korporacyjne doświadczenie uda się przełożyć na efektywną prace dla miasta. Umiejętność współpracy z ludźmi wykorzystam do zmiany wizerunku ratusza. Uczciwość transparentność współdziałanie ze wszystkimi środowiskami, otwartość na potrzeby miasta będą etykietą nowego zarządu miasta – mówił Garlicki.
Odpowiadając na nasze pytanie prezydent Chrzanowski doprecyzowywał, że nowi zastępcy pracę rozpoczną dopiero za kilka tygodni. Agnieszka Muzyk od 2 stycznia, a Andrzej Garlicki od 2 lutego 2015 roku. Zapewniał jednocześnie, że oboje mają brać aktywny udział w pracach nad budżetem miasta na 2015 rok, którego projekt złożył jeszcze prezydent Czerniawski.
- Rozpoczynamy nad nim prace w komisjach Rady Miasta. Na pewno będą wnoszone autopoprawki - zapowiada Chrzanowski.

Andrzej Garlicki (45 lat) od kilkunastu lat związany jest z Kasami Stefczyka. Pełnił funkcje kierownik regionalnego Stefczyk Finanse w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę