Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Obława na kierowców

Ponad 600 samochodów zatrzymali w poniedziałek łomżyńscy policjanci. Sprawdzano czy aby za kierownicą któregoś z nich nie jedzie osoba pijana albo pod wpływem środków odurzających. I choć w obławę zaangażowano 13 policjantów z drogówki, którzy kontrolowali kierowców w różnych częściach miasta, a także w okolicy Łomży, nie zatrzymano absolutnie nikogo.

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży każdy z 616 zatrzymanych i skontrolowanych kierowców jechał trzeźwy i u żadnego z nich badania nie wykazały śladów środków odurzających. Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża uważa, że to nie „wypadek” policjantów przy pracy, którzy nie trafili nawet na jeden samochód prowadzony przez pijanego kierowce, ale już norma.
- W naszym kraju świadomość obywatelska związana z haseł  „piłeś nie jedź” jest coraz większa – mówi Oliferuk. - Przez lata powtarzania go wyrosło nowe pokolenie, które jest inaczej wychowywane niż to poprzednie. Dziś nie ma takiego przyzwolenia społecznego dla wsiadających za kierownicę, ale swoje zrobiła też świadomość wysokich kar grożących za jazdę po pijanemu. Prawo jazdy w wielu przypadkach określa przyszłość ludzi i to nie tylko tę zawodową. Groźba utraty go – nawet na zawsze – jest też czynnikiem odstraszającym przed sięganiem po kieliszek – dodaje.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę