Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Dwójka najlepsza na Mikołajki

Główne zdjęcie
rzuca Amanda Szymborska

W hali im. Olimpijczyków Polskich odbyła się XVIII edycja Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt z rocznika 1998 i młodszych. Po całodniowej walce zwycięzcą imprezy została drużyna łomżyńskiej Dwójki.

Organizowany przez Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Łomża turniej na trwałe wpisał się w kalendarz polskiego szczypiorniaka. W poprzednich latach do naszego miasta przyjeżdżały zespoły liczące się w finałach Mistrzostw Polski juniorek starszych i młodszych. Tym razem obsada zawodów była mniej liczna, a udział wzięły drużyny tylko z województwa podlaskiego - Planowaliśmy, że także i w tym roku do rywalizacji przystąpią juniorki starsze. Niestety z nieznanych mi przyczyn nie zgłosiła się wystarczająca ilość drużyn i postanowiliśmy, że damy szansę dziewczynkom z roczników młodszych - tłumaczy trener Dwójki, Stanisław Niedbała. Chęć udziału w turnieju wyraziły ekipy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kolna, Towarzystwa Sportowego Siemiatycze oraz gospodynie, GUKS Dwójka - W ostatniej chwili wycofały się dwie drużyny i w związku z tym dopuściliśmy do udziału drugi nasz zespół, w którym grają starsze dziewczęta. Chcieliśmy bowiem, żeby te młodsze zespoły miały okazję zmierzyć się z bardziej doświadczonymi i mocniejszymi fizycznie przeciwniczkami, co na pewno wyszło im na dobre - podkreśla Niedbała.

Jak można było przypuszczać, drugi zespół Dwójki był bezkonkurencyjny wygrywając pewnie wszystkie swoje mecze - Zależało mi, żeby te starsze dziewczyny sobie pobiegały. Zawsze inny wysiłek wkłada się w trening, a inny w mecz - przyznaje szkoleniowiec gospodarzy. Wśród "pełnoprawnych" uczestników zawodów najlepszy okazał się pierwszy zespół GUKS-u, który pewnie pokonał ekipę z Kolna, a w decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu po zaciętym pojedynku wygrał z TS Siemiatycze 16:15 - Zespół juniorek młodszych dopiero się tworzy, jednak widzę w nim ogromny potencjał. Przyszło do nas kilka nowych zawodniczek z Olimpii Kolno. Jeszcze dzisiaj nie było zgrania i to wszystko się do końca nie kleiło. Na szczęście do najważniejszych dla nas imprez, to znaczy Mistrzostw Województwa i 1/4 finału Mistrzostw Polski zostało jeszcze dużo czasu i myślę, że zdążymy to wszystko właściwie poukładać - powiedział trener Niedbała.

Wyniki XVIII Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt z rocznika 1998 i młodszych:
GUKS Dwójka I Łomża - GUKS Dwójka II Łomża 12:21
TS Siemiatycze - ZSP Kolno 17:8
GUKS Dwójka I Łomża - ZSP Kolno 23:13
GUKS Dwójka II Łomża - TS Siemiatycze 20:13
GUKS Dwójka II Łomża - ZSP Kolno 24:11
GUKS Dwójka I Łomża - TS Siemiatycze 16:15

Klasyfikacja końcowa:
1. GUKS Dwójka I Łomża 4 pkt.
2. TS Siemiatycze 2 pkt.
3. ZSP Kolno 0 pkt.
niesklasyfikowana - GUKS II Łomża

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców - Bednarska Natalia (ZSP Kolno) - 12 bramek
- najlepsza bramkarka - Surmacz Izabela (TS Siemiatycze)
- najlepsza zawodniczka turnieju - Szymborska Aleksandra (GUKS Dwójka I Łomża)
- najlepsze w poszczególnych zespołach: Zuzanna Samul (ZSP Kolno), Natalia Werenijewicz (TS Siemiatycze), Paulina Lenda (GUKS Dwójka I Łomża), Martyna Matysek (GUKS Dwójka II Łomża).
- najbardziej waleczne zawodniczki w zespołach Dwójki - Aleksandra Zawadzka (GUKS Dwójka II), Magdalena Ołdak (GUKS Dwójka I).

***
Dokładnie tydzień przed turniejem mikołajkowym najstarsza drużyna Dwójki wzięła udział w IX Andrzejkowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet, który odbył się w Giżycku. Zespół oparty o juniorki starsze wsparty dwoma seniorkami - Urszulą Bałdowską i Anna Sobolewską dzielnie walczyły z zespołami grającymi na co dzień w II lidze zajmując ostatecznie 3. miejsce - Powiem szczerze, że wypadliśmy znakomicie. Udało nam się pokonać wicelidera II ligi grupy pomorskiej, zespół Politechniki Koszalińskiej oraz nieznaczenie przegrać z MTS-em Giżycko i Ochotą Warszawa - relacjonuje opiekun zespołu z Łomży - Widać, że ta drużyna ma potencjał skoro praktycznie bez treningu rywalizujemy jak równy z równym z ekipami ligowymi. Uważam, że jest duża szansa, żebyśmy w przyszłym sezonie wystartowali w II lidze.
Warto wspomnieć, że tytuł króla strzelców w giżyckim turnieju wywalczyła łomżanka, Amanda Szymborska, zdobywczyni aż 36 goli.

is

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę