Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowy wójt w Piątnicy

Główne zdjęcie
Krzysztof Kozicki

Po 18 latach rządów Edwarda Łady władzę w gminie Piątnica przejął Krzysztof Kozicki. 46-latka w niedzielę przed tygodniem w drugiej turze wyborów samorządowych poparło 2 239 mieszkańców gminy Piątnica czyli niemal 65% uczestniczących w głosowaniu. Rywalizującego z nim dotychczasowego wójta Edwarda Ładę (64 lata) tylko 1 225. - Wybór mnie na wójta oznacza, że mieszkańcy oczekują zmian – mówił Krzysztof Kozicki, tuż po złożeniu ślubowania i formalnym objęciu stanowiska wójta. Podczas sesji rady gminy na której Kozicki przejął władzę w Piątnicy na sali nie było dotychczasowego wójta.

Krzysztof Kozicki składający przysięgę
Krzysztof Kozicki składający przysięgę

Krzysztof Kozicki mieszka w Piątnicy Poduchownej. Karierę w samorządzie rozpoczął od bycia radnym Gminy Piątnica 1994-1998, a później radnym Rady Powiatu Łomżyńskiego 1998-2002. W 2002 roku - jako kandydat Ligi Polskich Rodzin - zdobył mandat radnego sejmiku województwa podlaskiego. Kozicki po raz pierwszy do rywalizacji o fotel wójta gminy wystartował w wyborach 2006 roku. Wówczas uzyskał niespełna 20% poparcie mieszkańców, ale za to został wybrany przez radnych powiatu łomżyńskiego starostą łomżyńskim. Po wyborach 2010 roku – Kozicki znalazł się w Radzie Powiatu Łomżyńskiego i objął funkcję wicestarosty. Był nim do września 2012 roku.  
W tym roku ponownie Kozicki stanął do bezpośredniej walki o fotel wójta gminy Piątnica. Był jednym z 5 kontrkandydatów dotychczasowego wójta Edwarda Łady, ale to on w pierwszej turze zdobył największe poparcie mieszkańców (1 449 głosów) i z Ładą (1 280 głosów) spotkał się w finale 30 listopada. W wyborczej dogrywce Kozickiemu przybyło jeszcze około 800 wyborców, podczas gdy Ładzie ubyło ok. 50.    
W poniedziałek 8 grudnia podczas drugiej sesji nowej Rady Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki złożył przed radnymi ślubowanie i objął ster rządów nad Piątnicą na najbliższą czteroletnią kadencję.
- Zdaję sobie sprawę z ogromu zadań i wyzwań jakie przed nami stoją – mówił do radnych gminy wójt Kozicki. - Jestem przekonany, że w zgodzie i w porozumieniu razem będziemy budować zasobność mieszkańców gminy Piątnica. Wybór mnie na wójta oznacza, że mieszkańcy oczekują zmian. Nie będą one występowały w sposób huraganalny, ale stopniowo, konsekwentnie będziemy wprowadzać te zmiany aby zrealizować program wyborczy a gmina zmieniała się na lepsze – dodawał zaznaczając, że ma nadzieję, iż w ciągu czterech lat przekona do siebie – „swoją praca, zaangażowaniem i pomysłami” - także tych, którzy na niego nie głosowali.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę