Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ósma płyta ŁFK

Główne zdjęcie
Łomżyńscy filharmonicy pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego nagrywają z flecistami Łukaszem Długoszem i Agatą Kielar-Długosz

Łomżyńscy filharmonicy pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego nagrywają z flecistami Łukaszem Długoszem i Agatą Kielar-Długosz swą kolejną płytę. – Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny możemy współpracować z Filharmonią Kameralną i dyrektorem Janem Miłoszem Zarzyckim – mówi Łukasz Długosz. – Tym razem jednak nie jest to udział w koncercie, ale w nagraniu płyty. Mam nadzieję, że ukaże się ona w następnym roku. Po jednym dniu mamy już nagraną prawie połowę płyty i liczę, że będziemy mogli zaoferować słuchaczom coś naprawdę interesującego! Oprócz trzech kompozycji Antonio Vivaldiego i Trio na 2 flety i harfę Hectora Berlioza artyści nagrają też premierowy utwór współczesnego kompozytora Janusza Bieleckiego, napisany niedawno specjalnie dla solistów.

Płyta powstaje w sali koncertowej Filharmonii Kameralnej. Po pierwszym etapie remontu siedziby orkiestry znacząco poprawiła się akustyka sali, co postanowiono wykorzystać w czasie nagrań na żywo sekcji smyczkowej wraz z solistami. Sesję nagraniową zaplanowano na pierwszy weekend grudnia, z opcją przedłużenia na poniedziałek w razie potrzeby dokonania ewentualnych poprawek. Realizatorem nagrania jest ceniony producent Andrzej Brzoska, odpowiedzialny już wcześniej za montaż i mastering czwartej oraz dodatkowo reżyserię dźwięku szóstej płyty łomżyńskiej orkiestry. W roli solistów występują utytułowani fleciści, małżeństwo Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz – absolwenci renomowanych uczelni muzycznych w Niemczech, Paryżu i USA, laureaci prestiżowych międzynarodowych konkursów, mający na koncie nagrania płytowe jak i koncerty w Europie, Azji i USA.
– To wybitni muzycy plasujący się w ścisłej europejskiej czołówce polskich artystów! – zaznacza Jan Miłosz Zarzycki, podkreślający też, że nie jest to pierwsza płyta łomżyńskich filharmoników nagrana z tak znakomitymi solistami, bo wcześniej współpracowali oni np.z Krzysztofem Jakowiczem, Pawłem Gusnarem czy Grzegorzem Piotrem Kołodziejem.
Na program płyty złożą się: Koncert C-dur na 2 flety RV 533, Koncert na flet D-dur op. 10 nr 3 RV 428 „Szczygieł” i Sonata g-moll na 2 flety RV 103 Antonio Vivaldiego, Trio na 2 flety i harfę „Execute par les jeunes Ismaelites” z oratorium „Lâ  Enfanche du Christ” op.25 Hectora Berlioza oraz premierowy Koncert na 2 flety i orkiestrę Janusza Bieleckiego.
– Vivaldi wyjątkowo lubił flet i napisał bardzo dużo utworów na ten instrument, w tym również podwójne koncerty – mówi Agata Kielar-Długosz. – Jeśli chodzi o Berlioza jest to piękna muzyka romantyczna, natomiast nowy, świeżo napisany dla nas koncert Janusza Bieleckiego był dokładnie tydzień temu prawykonany w wersji kameralnej (przez małżeństwo Długoszów – red.) w Filharmonii Szczecińskiej, będzie to więc pierwsze nagranie tego utworu.
– Mamy już spory i piękny dorobek, bo nasze dotychczasowe płyty są bardzo zróżnicowane pod względem charakteru i repertuaru – dodaje Jan Miłosz Zarzycki. – Cieszą też sukcesy tych płyt. Począwszy od tych pierwszych, nagranych jeszcze pod dyrekcją pana Chachaja, które cieszyły się dużą popularnością, poprzez nasze kolejne nagrania, z których trzy kolejne z rzędu były nominowane do Fryderyka. Jesteśmy z nich dumni i liczymy, że ta właśnie nagrywana też do nich dołączy!

Wojciech Chamryk

200609064623.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę